Bu kuaföre mevrut gelinler oynayarak düğüne gidiyor

Kahramanmaraş’ta ululuk desteğiyle açtığı ve büyüttüğü güzellik merkezinde 15 kişiyi istihdam sağlayıcı Songül Emektar, aksiyon durumunda bire bir anda 10’un üzerindeki gelini oynatarak düğün salonlarına uğurluyor.

Kahramanmaraş’ta hayatiyetli evli ve 3 yavru annesi Emektar (42), senelerce yaptığı kuaförlük mesleğinde özlük gelişim yerini beğenmek istedi. Ahali Yetişek Merkezi’nde kuaförlük kursunda maharetli belletici olduktan bilahare devletten bindi düzlük Emektar, 5 koltukla başladığı kuaförlük mesleğindeki aksiyon durumunda payanda sayısını bile 40’a yükseltti.

15 kişiye istihdam sağlayıp 10 stajyer ile gelinleri düğüne hazırlayan girişimci kadın, gelinlerin oynatarak düğün salonlarına uğurluyor.

Gelinlerin üzerindeki stresi attıklarını şen bir şekilde düğüne gittiklerini söyleyen Eski, “Bu gelişim yerini azamet desteği ile açtım bir tane stajyer öğrenci ile işe başladım ve şuanda 15 sigortalı 10 lime dahi stajyer öğrencim ile hizmet veriyoruz. 5 hamil ile başladım ve şuanda 40 payanda sahibiyim. 70 metrekareden 375 metrekare salona sahibim. Sistem işini istekle yapması lazım. Kadınların ayakta kalması geçişsiz ve seçkin zaman çalışması lazım. Çalıştığım sürece yılın yeryüzü muvaffakiyetli kadın ödülünü, türban dizayn ödülünü aldım. Kuaför konusunda ve kadın ağırlıklı Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden gelinlerimizi düğünlere hazırlıyoruz. Gelinlerimizi burada oynatıyoruz ve eğlendiriyoruz. Dernek ve kına günlerinde strese giriyorlar ve o streslerini tığ burada alıyoruz. Gelinlerimizin bütünü buraya gelip kıvançlı ayrılıyor. Sosyal medyam var ve elkızı ağırlıklı videolar yüklüyorum. Bilcümle gelinlerimiz benden video istiyor” dedi.

Güzellik merkezine Adıyaman’dan geldiklerini rapor tıpkısı çift ise mutlu ayrıldıklarını söyledi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: