İrem Derici: “Zaman ‘Bursa Bülbülü’ benim”

İrem Derici: “Zaman ‘Bursa Bülbülü’ benim”

BURSA – Bursa’bile İrem Derici unutulmaz tıpkı konsere imza attı. Performans ve hayal şovuyla nazik deste toplayan İrem Derici, “Zaman Bursa Bülbülü benim. Gerçi benden bülbül tamam mu çıktı bilmiyorum amma sunma kimsesiz kuş hangisi ihvan, abus tıpkı serçe. ” ifadelerini kullandı.

Akıbet yılların en haddinden fazla konuşulan ünlü isimlerinden biri olan İrem Derici, Bursa’bile unutulmaz bire bir konsere imza attı.

Bursa’bile manzara alan İrem Derici, performansları ve hayal şovlarıyla büyük zevk topladı. Bursalı aktör ve komedyen Dede Demirer’in ‘Bursa Bülbülü’ filmine yöneltme işleyen Derici; “Zaman Bursa Bülbülü benim. Gerçi benden bülbül evet mu daha çok bilmiyorum ama yer gariban kuş hangisi rüfeka, abus ayrımsız serçe.” dedi. O esnada iyicene şarkıcının maskelerini yaptırıp ‘Seferberlik başarı ile adına getirildi beton’ pankartını açan Bursalı kadınlara teşekkür etti. Sözlerine bitmeme eden Derici; “Ağlayacağız üstelik sızlayacağız birlikte ama genel olarak eğleneceğiz.” diyerek ‘Acemi Balık’ şarkısını seslendirdi.

İrem Derici: Bursa’yı haddinden fazla seviyorum

‘Yansın Geceler’ şarkısı ile konserine başlama veren şarkıcı Bursalılara adeta çalgı aleti şöleni yaşattı. Sahnedeki performansının birlikte, danslarıyla bile dikkatleri üzerine calip Derici, geçmişten günümüze dillere pelesenk olan şarkılarını seslendirdi. ‘Yazsın Bana’, ‘Acemi Balık’ ve ‘Tektaş’ ünlü liste başı şarkılarını, halis muhlis performansıyla sergileyen İrem Derici, sahnesiyle mecmu rütbe aldı. Şarkı aralarında dinleyiciler ile sıkça arkadaşça eden Derici, Bursa hayranlığını dile getirdi. Derici, “Bursa’yı çokça apayrı seviyorum. 1.sırada İstanbul. 2. Sırada Bursa, 3. Sırada İzmir. Bu sene Allah’tan çokça geldim, elan kesif görüşeceğiz filhakika.” diye niteleyerek gönülleri fethetti.

İrem Derici: Magazinde tanıdığınız İrem bambaşka!

Son zamanların arz çokça dinlenen şarkıları arasında bulunan ‘Bi Biricik Ben Anlarım’ şarkısını sevdiğini dile getiren Derici: “Magazinde bildiğiniz bire bir İrem Derici var, ağzı bozuk. Ayrımsız dahi zarfında bire bir kedicik var ondan haberiniz yok, bacak yıkar anca benzeri tür. Magazine gösterdiğim kadar beni biliyorsunuz evet, hani ego yalnızım diye ağlıyorum evet, ben bu yaz ohooo, bütün sarı taksiler benimdi öyle diyeyim size. Amma yegâne kalbimi hurdahaş fail tıpkı hikayem oldu, o de milli marş kabilinden oldu bu ezgi amma seçkin söylediğimde canımı acıtır.” diye niteleyerek beğenisini belirtti.

Bursalı merhum sanatkâr Harun Pazubent’ı anan Derici, “Gir Kanıma şarkısı çıktığında ego 4 yaşındaydım. Beni susturabilen bir tane şarkıdır. Bu şarkıyla büyüdüm ve Tanrı bana şarkının sahibiyle Harun Kolçak ile bu şarkıyı ikili ika fırsatı verdi.” dedi.

Ünlü şarkıcı İrem Derici, geçen senekii Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’bile benzeri dinleyicinin ‘İrem bizi pavyona götür’ söylem üstüne ‘Size pavyon açarım ben’ söylemi üzerine günlerce konuşulmuştu. O söylemini esasen hatırlatılan Derici; ‘Geçen sene Bursa’bile hakeza söylemiştim. Valla bu gidişle o sözü tutacağız kabilinden görünüyor’ dedi.

Yaklaşık 2 saat sahnede küsurat İrem Derici, öz şarkılarının birlikte gündemde olan şarkıları bile kişi yorumuyla Bursalı sevenlerine seslendirdi. Bursa dinleyicisinin enerjisine hayran artan Derici, serbest bırakmadıkları üzere Bursalılara teşekkürname etti.

Share: