Gaziemirli Çocuklar ve Çoluk Çocuk, Anıtkabir’de

Gaziemir Belediyesi Yavru ve Bilgisizlik Meclisi’nin üyeleri, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda önderliğinde, Ankara’ya her an Anıtkabir’i ziyaret etti.

Görevlerine kullanılmamış seçilen Gaziemir Belediyesi Yavru ve Gençlik Meclisleri’nin başkan ve üyeleri, önce gelişim yerine Anıtkabir’i mülakat etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ebedi istirahatgahına gelerek saygılarını sunan meclis üyeleri, Atatürk’ün mozolesine çelenk sunarak, Ulu Önder’in yolundan ayrılmama sözü verdi.

Gaziemir Belediye Reisi Halil Arda bile Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Lan Büyük Başkan, Canımız, Balaban Ata’mız; Zaman sana laik cumhuriyetimizi hayat ettiğin çocukların ve gençlerinle geldik. Gaziemirli binlerce çocuğun temsilcisi Yavru ve Deneyimsizlik Meclisi üyeleriyle huzurundayız. Cumhuriyetimize kast edecek düşmanlara cebin bize verdiğin bir numara fariza olan özgürlüğümüz ve cumhuriyetimizi koruyacağımıza ve savunacağımıza ahit içeriz. Yaşayış ortamında uyu Ata’m. Cumhuriyetimizin sonsuza büyüklüğünde yaşayacağının teminatı biziz. Ülkemizin modern ülkeler içinde meydan alacağı eyyam çok yakındır. Içtinap Etmek ve tükenmez özlemle…”

Başbuğ Arda ve beraberindeki Meclis Üyeleri elan bilahare Atatürk ve Halas Savaşı Müzesi, 1. ve 2 Sedir’ler, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile Ankara Kalesi’ni mülakat ederek, bu tarihi yerler hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretlerin arkası sıra astronomi, İzmir’e döndü.

Share: