Ilbay Akbıyık, çalışmaları durumunda inceledi

Hakkari Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi, Golazüryan Içtimai Tesisler, Yer Medresesi ve Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Belediye Reisi Maksat Kayaç, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi’nde bakir yapılan 120 yataklı otel binası ile yapımları bitmeme eden bağlı yürüyen izole bant, şahika kafe ve eskimemiş pistlerde ait incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında evire çevire sıra geçirdiği Golazüryan Sosyal Tesisini ülfet ettikten bilahare Biçer Mahallesi’nde kâin “Hakkari Şehir Belgelik ve Etnografya Müzesi” olarak hizmet veren 2 bükülmüş tarihi Düzlük Medresesi, Ulu Cami ve Kent Park Yeri ile vatandaşların fena hâlde mesafe geçirip dinlenmesi için İl Özel İdaresi eliyle Hakkari- Van karayolu üzerinde mevcut şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti. – HAKKARİ

Share: