Dolandırıcıların oyununu bozdu

Ordu’nun Altınordu ilçesinde dallı güllü 49 yaşındaki Saniye Yılmayan’ın banka hesabı dolandırıcıların eline geçti.

Son anda durumu fark eden Saniye Yılmayan, yaptığı girişim ile dolandırıcıların oyununu bozdu.

Altınordu ilçesinde hayatiyetli Saniye Yılmayan, aktif bankacılık hesabı üzerinden kişi hesabına bilgisi dışında 15 bin lira değerinde munzam avans hesabı açıldığını görünce şüphelendi. Banka hesabında muamelat iptali eden ancak sistemdeki sevgili yüzünden iptali gerçekleştiremeyen Yılmaz, açılan vezneci hesabına 15 bin liranın yattığını, sonraları dolandırıcılar aracılığıyla 2 bin lirasının çekildiğini gördükten bilahare azrail hizmetlerini arayarak hesabını nakız ettirdi. Vezneci hesabını kapattıran Yılmaz, yaptığı adım ile kişi kullandığı altın hesabındaki birikimini ve 15 bin liralık avans hesabında küsurat 13 bin lirayı birlikte dolandırıcıların eline geçmeden kurtarmış oldu.

“Hesabıma 15 bin teklik yatırılmış, bunun 2 bin lirası fariğ”

Esasen sabık olayı anlatan Saniye Yılmayan, 19 Ağustos tarihinde kendisinin bilgisi dışında banka adına 15 bin teklik ek avans hesabı açıldığını belirterek, “Bu eşhas benim telefonumu kopyalamışlar. Bana tıpkısı yerden dört haneli benzeri harf geliyor. Bu harf geldiği üzere ego şüphelendim çabukça vezneci hesabıma bakmaya çalıştım ama hesabıma giremedim. Bankanın devingen uygulaması açıldığında benden sözde ilk defa giriyormuşum gibi bilgilerimi istedi. Şüphelendim, telefonun virüs kaptığını düşündüm. Telefonumu sıfırladım ve tekrar telefonu açtığımda banka hesabıma giriş yaptım. Girişi yaptığımda hesabımda 13 bin liralık olduğunu gördüm. Benim bu büyüklüğünde param olmadığını biliyorum. Aynı baktım bana 15 bin lira avans hesabı küşade, bunun 2 bin lirası çekilmiş. Yani ben er davranmasaydım bunlar 10-15 dakika içerisinde benim olmayan paramı ve benim birikimimi alacaklardı. Çok şükür 2 bin liralık ile kurtuldum” dedi.

“Uyanıklığım yardımıyla zat paramı korudum”

Kimsenin kendisinin düştüğü duruma düşmesini istemediğinin altını çizen Yılmayan, zat uyanıklığı ile emeklilik için biriktirdiği parayı koruyabildiğini söyleyerek, “Bu gibi olayları bildiğim amacıyla telefonuma mevrut linklere tıklamıyorum ama pekâlâ oldu elbette yaptılar bilemiyorum. Benim düştüğüm duruma düşmesinler. Ego demincek kullanmadığım hesaplarımın hepsini kapatacağım. Çünkü benim emeğim çalındı. Mütekait olabilmek üzere biriktirdiğim parayı de çokça şükür korudum” diye niteleyerek konuştu. – KALABALIKShare: