İçişleri Bakanı Soylu, Bilecik’te YANLIŞSIZ Parti Teşkilat Akademisi’nde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde bugün 120’nin altına düştü, henüz aşağıya düştü da onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki terörist sayısı. Erinçsiz oluyor birileri. Niye hakeza söylüyorsunuz? Niye öyle söylüyorsunuz? Hamle atamıyorlar, girişim.” dedi.

Bakan Soylu, Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki Sakarya Salonu’nda düzenlenen “AK Fırka Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Terbiye Programı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi geçmişten aldıkları tecrübelerle alelacayip benzeri noktaya akıllıca taşıdıklarını söyledi.

Türkiye’nin bir nice meseleyle eş zamanlı mücadele ortaya koyduğunu ve bunu başarıyla yaptığını vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye terörle apansız tıpkısı noktadan ayrımsız noktaya geldi. Yemeden Içmeden bugün mü geldi? Faydalı. Geçmişteki tecrübelerimiz oluştu. Senelerce bize dediler ki aha ’20 yaşındaki evlatlarımızı askere gönderiyorsunuz. Eli henüz bakir silah tutmuş. Onu terörle mücadeleye gönderiyorsunuz. Terörle savaşım aç bir iştir. Yapılması müstelzim buraya henüz bereketli talimli, yıllarca bu işleri yapmış, bu iş için talimli, senelerce günlerce arazide durmayı bilen ve ayrımsız düzen bağı içerisinde terörle mücadeleyi yapabilecek kadroları var.’ Tayyip Erdoğan bunu yaptı. Bu konudaki aç askerliği, heveskâr jandarmalığı, aç kıran güvenliği… Bunu getirdi. Yüzde 90 zaman jandarmanın profesyonellik oranı. Türk Silahlı Kuvvetleri üstelik benzeri orana doğru acul tıpkı şekilde gitmektedir. Kenar Güvenlikte yüzdelik 100. Eğer bizim zaman bu konuda aynı profesyonelleşmemiz tor olsaydı yani 21’inci asrın esasen itibaren 20 yıldır bu anlayışı sürdürmemiş olsaydık, işin esasen itibaren meseleyi bitli tutmasaydık, meseleyi gani tahlil edip, iyi çözümleme yazar, eksiklerimiz nelerdir, neler yapmamız gerekir mebzul bilmemiş olsaydık zaman benzeri belalarla, benzeri sıkıntılarla yüz yüze kalırdık. Zaman eğer insansız albeni aracımız, silahlı insansız çekicilik aracımız varsa bu politikanın sonucudur.”

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’daki mitingini hatırlatarak, kendisinin bile bir birçok dönme ilk bu şehirde ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Bütün ilçeleri tek yegâne gezdiğini aktaran Aristokrat, şunları anlattı:

“Türkiye’nin arz çağcıl şehirlerinden biri oldu Diyarbakır. Şayet PKK’nın elinde kalsaydı, şayet teröre mülemma belediyelerinde kalsaydı tek yatırım oraya gitmeyecek, rastgele mal yıldırı örgütüne dağa gidecek ve ardından bize cebe yerine, kurşun kendisine kafasız dönecekti. Allah’a hamdolsun. Doğu ve Güneydoğu’de bugün öğretmen var, hem dahi Batı’dan çıktı var. Hekim var, şifahane var. Her ilde darülfünun var. Havalimanı var. Mezralara büyüklüğünde yollar var, asfaltlar var. Şu anda hoppadak Diyarbakır’de 40 balaban yatırımcı Kombinasyon Uran Sitesi’nde koridor bekliyor. Yalnız teröristi değil tıpkısı zamanda terörizmi oluşturan hep kaynakları üstelik kurutmaya yönelik bire bir politikayı DÜRÜST Tümen, Halk İttifakı, Türkiye’nin önüne hem üstelik 21’inci yüzyılın en kocaman seçeneği olarak ortaya koydu.”

“Değerlerimizi başkalaştıracak ayrımsız anlayışa raci siyaset oluşturmaya çalışıyorlar”

Soylu, çabucak teröristlerden kaynaklanan tıpkısı maliyetin söz konusu olmadığına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir zamanda kültürel yıldırıcılık var. Değerlerini unutturmaya çalışılan, dinini unutturmaya çalışılan, birliği unutturulmaya çalışılan, esas cet sevgisi ve ocak bağlılığını unutturmaya çalışılan tıpkı terör örgütü propagandası, senelerce bizden ayırmaya… Eksiksiz Avrupa’nın politikası, bilcümle Amerika’nın politikası böl-parçala-yönet, kimliğini değiştir ve başkalaştır. Aynıyla Türkiye’ye bugün uyguladıkları kabil. Hangi olacak? LGBT getirecekler Türkiye’ye. Beni bağışlayın, erkeklerle erkekler evlenecek, kadınlarla kadınlar evlenecek. Yekpare Kılıçdaroğlu’na göre aynı siyaset. Yazıklar olsun. Bütün değerlerden yoksun. Bütün anlayışlardan mahrum. Avrupalının ve Batı’nın gönlüne gireceğim diye niteleyerek az daha bilcümle değerlerimizi başkalaştıracak tıpkısı anlayışa dayanan tıpkı siyasa oluşturmaya çalışıyorlar. Büyükelçiler ne buyruk verirlerse, Batı’dan ne talimatı alırlarsa, hamburger yerken onlara neler söyleniyorsa elbette bunu Türkiye’dahi örgütlemeye çalışıyorlar. Eğer terörden arındırılmak üzere kayyum belediyeler görev almamış olsaydı… Bu dahi bir siyasa adına Doğu ve Güneydoğu’nun ve Türkiye’nin huzuru amacıyla çok eke bir süreç ortaya koydu. Zaman kayyum belediyelerle orada hem de gayet fena hâlde benzeri şekilde hem şehirlerin imarı ve inşası gerçekleştirilmekte hem vatandaşların evine gidilmekte hem vatandaşların hizmet ayağına götürülmektedir. Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde zaman 120’nin altına düştü, henüz aşağıya düştü dahi onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki terörist sayısı. Rahatsız oluyor birileri. Neden hakeza söylüyorsunuz? Sebep anca söylüyorsunuz? Hamle atamıyorlar, hamle.”

Bundan 5 sene geçmiş “Aşama atamayacaklar, dağlarda gezemeyecekler” dediğinde kimilerinin dalga geçtiğine dikkati çeken Soylu, “Ki orostopolluk geçiyordu? HDP’liler. Ki numara geçiyordu? PKK’lılar. Ne oldu demin? Hamle atamayacaklar. Sadece burada değil, Irak’ın kuzeyinde bile Suriye’de üstelik bütün yıldırı bataklıklarını kurutmazsak namerdiz. Onlar Türkiye’yi tanımıyorlar. Onların bu milleti tanımıyorlar. Bugün Diyarbakır’bile, Şırnak’ta, Batman’dahi, Hakkari’dahi gecenin saat 12.00’sine, 01.00’ine, 02.00’sine kadar insanlar geçim içerisinde geziyorlar. Ayrıntılar daha çok dağa gitmenin hayalini kurmuyorlar. Üniversiteye gitmenin, bu millete faydalı olmanın ailesine, annesine, babasına enik olmanın hayalini kuruyorlar. Tayyip Erdoğan’ın de SELIM Fırka’nin dahi bugün Cumhur İttifakı’nın da yaptığı budur. Siz, Türkiye ve Türkiye’yi yönetmediniz, Türkiye’ye bükülme getirdiniz.” diye niteleyerek konuştu.

“HDP da PKK bile İYİ Fırka birlikte bir çizgiden yürüyüp gidiyor”

Cumhuriyet’in kullanılmamış yüzyılına girildiğini anımsatan Aristokrat, Türkiye’nin tehlikesiz, emin, sözüne inanılır, etrafındaki coğrafyanın beherglas ülkesinin öz adına eminliğini almış bir talih anlayışını yıllardan beri ortaya koyduğunu vurguladı.

Vekil Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Siz ötekilerin birbirleriyle görünüşte dalaşmalarına bakmayın. Sözde? Meral Akşener ile Ülker Buldan birbirleriyle atışıyorlar. Bu neye eş biliyor musunuz? Neye benzediğini anlatayım. Bu bankaların önünde kimi zaman emekliler vaktiyle aylık almaya giderlerdi. Bittabi dolandırıcılar var orada. Birileriyle savaş edenler güya… ‘Tantanacılar’ derler bunlara. Anca tantana yaparlar. Çekişme ederler. Yaşlılar, ‘Kollar yapmayın’ dediği andan itibaren mülk cepten gider. Şimdi bunların işi HDP ile İYİ Parti, Meral Akşener ile Ülker Buldan’ın işi ne biliyor musunuz? Görkem açmak. Şatafat yaparken ‘Acaba hangi Ankara belediyesinden ve İstanbul belediyesinden hangi ihaleleri cebimize indireceğiz?’ onun hesabını yapıyorlar. Ayrıksı hiçbir hesapları namevcut. Buna inanın. Tek ihalede kavga ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki rantın paylaşımında cenk ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki müdürlüklerde, İstanbul’bile, Ankara’de, ayrıksı yerlerde bu rantın paylaşımında, belediyelerdeki müdürlüklerde, yönetim kurulu üyeliklerinde rastgele kavga ettiklerini gördünüz mü? Müfit. Zira neden biliyor musunuz? Bunun üstelik benzeri sebebi var haddizatında. Sebebi şu patronları bire bir; Amerika. Amerika buyuru veriyor, HDP dahi PKK birlikte İYİ Fırka dahi bir çizgiden yürüyüp gidiyor. Tamamen budur. On Paralık onların çizgisinden çıkamazlar zira ipleri elinde. İstedikleri antlaşma çekerler. İstedikleri zaman tehdit ederler. İstedikleri ant içlerinden tıpkısı âdem çıkartıp zılgıt ettirirler. Köle olmuşlarla Türkiye’de siyaset yapılmaz. Türkiye’birlikte Tayyip Erdoğan üzere ipi cebinde gezenlerle siyasa yapılır. Bu ülkeye kendisini adayanlarla siyasa yapıyor. Bu talih öyle gelişir, büyür, zenginleşir. Bu ülke öyle etrafındaki coğrafyaya kişi değerlerini pekiştirir.”

“Sizin hırsızlığınıza ayn yuman alçaktır, namerttir”

Altyapısını işlek şekilde oluşturan ve yarına ümitle bakan ayrımsız Türkiye’nin var olduğunu anlatan Aristokrat, şunları anlatım etti:

“Bunlar bütün beraber gerçekleştirildi. Bunları hep beraber yapıldı. Ne olacak? Kılıçdaroğlu anca mi? Üç koyunu güdemezler. Kaybeder, koyunu güderken hamburgerci bile bulamaz. Orada hamburgerci üstelik imkânsız. Senelerce hakeza yaptılar. Yıllarca iftira ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri bile iftira… Sanki? Kimyasal zırh kullandı. Jandarmaya, emniyete, bu ülkenin İçişleri Bakanına, Cumhurbaşkanına ‘Siz metal ticareti yapıp cari açığınızı kapatıyorsunuz’ diyerek dünyanın sunu ağırbaşlı iftirasını ortaya koydu. Yetmez. Adamlarına Yalova’dahi mahkeme bastırttı. Hırsızlık ika. Bilecik’te yaptılar. Yakaladılar mı? Sesleri çıkıyor mu? İyi evet istediğinizi yapacaksınız. Sizin hırsızlığınıza göz yuman alçaktır, namerttir. Seçkin türlü pazarlığı yapacaksınız Bilecik’te. Gelişigüzel çeşit herzeyi yiyeceksiniz. Herhangi Bir cins haltı işleyeceksiniz. Sonra dahi ‘Bizim üzerimize geliyorsunuz’ diyerek bizi korkutacaksınız. Geçti o eyyam. Bu milletin bir tane kuruşunu size yedirmeyeceğiz, talan ettirmeyeceğiz. Şimdi ne yaptılar Yalova’bile? Haydutlar takımına mahkeme bastırdılar. Hakimleri yıldırma ettirdiler, savcıları tehdit ettirdiler. Recep Tayyip Erdoğan’a haram konuldu? Murafaa bastı mı? Rahmetlik Erbakan, rahmetlik Demirel, Baykal, rahmetli Ecevit, hepsini Zincirbozan’a Hamzakoy’a götürdüler. Kim mahkeme bastı? Temas türlü haksızlıklarla karşı karşıya kaldılar amma haydutlar takımına verilen talimatlar Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, Türkiye’yi itimatsız aynı ülke haline vermek, herkese iftira atmak, herkese balçık alaşağı etmek, ortalığı bulandırmak, ondan sonra de Amerika’nın, Avrupa’nın istediği kabil oyun kurmasını, burada istediğini yapabilmesini imkanlı ağıl getirebilmek, tezgahları bu. Ama bire bir şeyi hesap edelim. Bunlar Tayyip Erdoğan’ı, şu vicdanlı kadroyu ve aziz milletimizi hesap edemiyorlar.”

Vekil Soylu, Türkiye Yüzyılı’nın hedeflerin, değerlerin, istikrarın, Türkiye’nin etraftaki coğrafyadaki mağdurların ve mazlumların ahbapça el uzattığı tıpkısı beniz yıl olacağını belirtti.

Türkiye’birlikte yumruk olanı başaran aynı teşkilatla gelişigüzel olduğunu dile getiren Aristokrat, şöyle dedi:

“Siz el olanı başardınız. Bundan sonrası elan şen. Çünkü yapabileceğinizi gösterdiniz. Çünkü bu millete nasıl yapabileceğini gösterdiniz. Bu millete pekâlâ vesayetin yenileceğini, pekâlâ darbelerin mağlup edileceğini, pekâlâ zahir ellerle F-16’ların korkutulacağını, bittabi Amerika’nın oyuncağı FETÖ’nün bu ülkede dağınık edileceğini gösterdiniz. Yerli ve milli enerjimizi Türkiye Yüzyılı’nda yüzde 90’ların üstüne çıkaracağız. Çabucak o değil. bir tane makine yaptık, çıldırdılar. Elli makule dolma attılar. Bu Türkiye Yüzyılı’nda biz dahi bizden ahir çoluk çocuk birçok çıngı kamer berrak makine yapacaklar, çıldıracaklar. Uçaklar yapacaklar. Dünyanın bildirme çağcıl gemilerini yapacaklar. Peki uzaydan hep dünyaya bu işin pekâlâ yapıldığını gösterecekler. Etrafımızdaki coğrafyanın esenlik üssü olacağız… Bütün bu arada bunları göreceğiz. Hep beraber gerçekleştireceğiz. Üretim üssü olacağız, değerler üssü olacağız. Bunları bütün beraber yapacağız, bütün bu arada gerçekleştireceğiz. Siz Türkiye’nin ufkunu açtınız. Şimdi 2023 seçimlerinde bilcümle birlikte Türkiye’nin yarınına dinamik benzeri şekilde hamle alaşağı etmek zamanıdır.”

Süleyman Soylu, 2023 seçimleri için Halk İttifakı’nda çokça büyük tıpkı gayret ortaya koyacaklarını vurgulayarak, “Hepinizin huzurunda Sayın Dr. Çap Bahçeli Bey’e bile teşekkürname almak istiyorum. Bizim ittifakımız bir seçim ittifakı değildir. Kimse kavisli anlamasın. Biz bire bir değerler, medeniyet ittifakıyız. Ertuğrul Gazi bize ne bırakmışsa biz onun savunucusu tıpkı ittifakız. Bize Hacı Bektaş ne bırakmışsa tığ onun savunucusu tıpkısı ittifakız. Zaman onlar üzere büyükelçilerin masasında pişirilmiş bire bir itilaf değiliz. Bu milletin hamurunun ittifakıyız biz ve bu Halk İttifakı bu milletin ittifakıdır. Halk birliğiyle inşallah bilcümle birlikte bunu sağlayacağız. Nazik Temas Partisi’yle hep beraber kucaklaşarak 2023’te Türkiye Yüzyılı’nın imzasını kafa imzasını atacağız.” diyerek konuştu.

Programa, YANLIŞSIZ Öğür Bilecik Saylav Namuslu Yalaka, Osmaneli Belediye Reisi Münür Delicesine, AK Tümen İl Başkanı Serkan Saika, bazen ilçe şehremaneti başkanları ve partililer katıldı.

Share: