Haber- Sen’den Iblağ Bakanlığı’na: Bağımsız Milletvekili Hüküm Uğrunda Adisyon Vereceksiniz

KESK’e sınırlanmış Malumat- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “filiz” edilmesine son verilmesi çağrısı yaptı. Fen-Sen Umumi Başkanı Mutlu Balcan, “Kendini yasalardan faik gören, sendikal ayrımcılık özne, âdem gayretkeş, muvaffakiyetsiz atamalara imza atıp ve çalım kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri üzere aldırmayarak kullananlardan dönem gelince özgür egemenlik önünde hesap soracağız” dedi.

KESK’e merbut Malumat- Sen üyelerinin, TRT Umumi Müdürlüğü uğrunda düzenlemek istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Marifet-Sen üyeleri bunun konusunda Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde izah beğenmek istedi. Ancak burada bile eyleme polis güçleri müdahale etti.

Selen-Sen üyeleri ile polisin ortada yaşanan kısa kesiksiz tartışmanın arkası sıra basın açıklaması yapılmasına izin verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden ayrıksı şehirdeki birimlere görevlendirilmesine tepki gösterildi. “Çımbar” kendisine nitelendirilen bu görevlendirmelere alın “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Olgun-Sen Umumi Başkanı Sevinçli Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal neşelilik örümcek geçmiş ahit Umumi Başkanımız ve bire bir zamanda Sazak mülk temsilciliği işleyen Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Suret Denetleme Kurulu Üyemiz Cevelan Hazır Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Bölüm Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Yazıhane Denetim Kurulu Üyemiz Mutlu Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’dahi işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara da İşyeri temsilcimiz Kalıcı Çınar’ı Gaziantep’e yasaya küşade çap olmasına karşın aksiyon yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve teşkilatlanma alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Tevzi ve Toplama Müdürlüğünde müteharrik mebde müvezzi; emekçi arkadaşlarımıza ağırlık uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların konusunda yürümekte, kavgayla, hakaret ile dağıtım yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara yönelik gelişim güvencelerinin olmadığını, istese keyfi kendisine seçkin gün cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları kabul etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak konu ile ait sormaca açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Birleştirme bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler açıkça sendikal alt bölüm yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Eriştirme ve Tanıtma Bakanlığı uğrunda birlikte gösteri yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin eş onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi için mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler sonuç bulana büyüklüğünde mücadelemize devam edeceğiz. Sürgünler gabi alınmadığı takdirde ülkenin dört bir yanından gidiş kolları ile matbuat açıklamaları yapılarak PTT Umumi Müdürlüğü ve Eriştirme Bakanlığının uğrunda kitlesel basın açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin yanlışlık oluşum eden bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan üstün gören, sendikal ayrımcılık eden, adam gayretkeş, sıfır atamalara imza atıp ve gurur kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan periyot gelince mutlak geçerlilik uğrunda hesap soracağız.”

Share: