Adana’da içtimai ev umudu! Yurttaş 6 bin 356 kat üzere etraflı kuyruklar oluşturdu

Reisicumhur Recep Muaheze Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin arz büyük içtimai bölük projesinin detaylarını geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştı. Ev gelirli aileler üzere TOKİ, yegâne seferde 250 bin basamak düz yazı edecek.

BAŞVURU SAYISI 1 MİLYONA YAKLAŞTI

Sektör temsilcileri, inşa edilecek olan konutların yapım sektörüne lacerem bire bir yüklülük oluşturacağına dayalı değerlendirmede bulunurken, vatandaşlar ise bu projeden ortalık heyecanlandıklarını söyledi. 81 ilde vatandaşların yavaş bağlam gösterdiği projede şimdiye kadar 900 binden çok referans yapıldı. Başvurular 31 Ekim’e büyüklüğünde sürecek.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Başvurular nedeniyle bir nice ilde bankalarda ATM’lerde ayrıntılı kuyruklar oluştu. Müracaat amacıyla gelenler ise bu projeyle aile sahibi olabilecekleri için hararetli olduklarını tabir ettiler. Cumhuriyet Altını tarihinin yer nazik sosyal göz projesi olarak tanıtılan faaliyet, Adanalıları bile heyecanlandırdı.

6 BİNDEN ÇOK EV YAPILACAK

6.356 sosyal konutun mensur edileceği Adana’de suret Seyhan-Yüreğir ve Çukurova ilçelerine 4 bin 100, Sarıçam’a 800, Yumurtalık’a 300, İmamoğlu ve Kozan’a 500’er, Tufanbeyli’ye ise 156 göz yapılacak. Adana’nın proje kapsamında, Türkiye genelinde evvel 7’da olduğunu kaydeden Şarki Akdeniz İnşaat Yüklenici Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Hep dünyada toplumsal yardımlaşma, sosyal hane ölmüş durumdayken, Reisicumhur’mızın açıklaması, yüreğimize akarsu serpti. Kasaba illerimizde Kahramanmaraş’ta 2 bin 600, Mersin’birlikte 3 bin 300, Osmaniye’dahi 1600, Hatay’da ise 4 bin 500 sosyal konut yapılacak. Adana’mız, kasaba illerimize nazaran civar planda yakalanmış” diyerek konuştu.

“HEYECANLA BEKLİYORUZ”

Proje sayesinde henüz başlangıçta tapusu olmayanların eş sahibi olabileceğini nâkil Karslıoğlu, rakiplik ortamı birlikte gelişeceği üzere gayrimenkul sektöründeki fiyatların adi çekilebileceğini söyledi. Vezneci önünde mesafe muntazır Dudu Caymaz (65) ise daha önceki çokça el TOKİ’ye müracaat yaptığını ancak ad çekme çekimlerinde namına ofis çıkmadığını belirterek, “Heyecanla bekliyoruz” dedi.

Şeyma Yeşil (20) birlikte proje kapsamında konutların yüzdelik 20’sinin gençlere ayrılmasından bahtiyar olduğunu söyledi.Share: