GSB yetersiz başvuruları açıklandı

Bilgisizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB sıkıntılı başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha düz yerleştirmede tarihimizin yeryüzü erdemli rejim oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor devlet müdürlerinin da çevrim içi katıldığı toplantıda GSB güçlükle başvuru sonuçlarına ilgilendiren bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi talim dönemi ev başvurularına ilişin bir numara safha mücahede sonuçlarını sarılmak üzere toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 elverişsiz, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, toplumsal imkanlarıyla her alanda erdemli teveccühe mahzar tıpkı altyapı ve yaşam alanı. Mecmu gençlerimize onların zer ailelerine ‘hoş geldiniz’ emreylemek istiyorum.” diye konuştu.

Mecmu çalışmaların malumat odaklı şekilde ve daima benzeri sistem yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini da çözümleme, planlama ve aplikasyon olarak 3 ana başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Oyun sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman bir numara safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Esas amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşme sürecini arz enerjik, mübarek şekilde cıvıl cıvıl koordinasyonla yöneltmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza nesnel ve dijital ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Üniversite açım tarihleri ülke iklim farklı oluyor. Biz de bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hummalı merbutiyet meşbu tıpkı mesai var. Bu iyice çalışmaları güzelce neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu tarafından dijital kendisine çözümleme edildi. Başvurusu meri sevgili öğrencilerimiz, dirimsel, muvaffakiyet ve sosyal durum kriterleri asıl alınarak esasen tamamen dijital ortamda, nesnel şekilde tıpkı puanlamayla tayin edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula sunu yakın olmak kaydıyla akort yapıldı. Eğer o yurtta saha bulunmayan ise arz mümasil ayrıksı yurda fırıldak geçmek kaydıyla bu proses işletildi.”

“3 safha henüz var”

Nazır Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin start tarihlerinin ve üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların hele dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin de ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz saha yerleştirmede tarihimizin yer erdemli ığrıp oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı elverişsiz hizmetlerinin dünyada eşi tıpkı yok. Tığ yüzdelik 80’lik oranı hem birlikte önceki fazda karşılayarak benzeri rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan daha çok kapasiteye topluluk ancak altyapımız var. Bu üstelik çalım ve neşe vesilesidir. Bir Numara faz sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylecene değme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Faz, faz sonuçları açıklayacağız, sakınım yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çekici Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Liyakatsiz rezerv tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak gelmek amacıyla 41 diyar merkezimizde tam başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye yakın ilimizde bile bu yerleşimi ikinci faz sürecinde kişiselleştirmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hacısı hocası yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci safha sonuçlarını esasen yeni başarılarla sizlere paylaşacağım. Tekmil Türkiye’miz da altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle müşterek gelişigüzel olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma namına hep birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tüm gençlerimize sonuçlarımızın adamakıllı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci genişlik mümasil şekilde izleme etmeyi tavsiye mektubu ediyorum.”

Share: