Giresun’da özgürlük yolu turizme kazandırılıyor

Giresun’de “hürriyet yolu” olarak bilinen güzergah turizme kazandırılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kentte diri vatandaşlar ile yerel ve ecnebi turistlerin bent gösterdiği güzergahın elan da cazip arkaç gelmesi amacıyla “Hürriyet Yolu Restorasyon ve Mekân Düzenlemesi Projesi” hazırlandı.

Şark Karadeniz Projesi (DOKAP) Nahiye Kalkınma İdaresi Başkanlığınca desteklenen projenin protokolü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile DOKAP Toprak Kalkınma İdaresi Başkanı Melik Gültekin yoluyla imzalandı.

Proje kapsamında 900 metre uzunluğunda toplam 4 bin 780 metrekare reviş yolu, 800 metre cav ve ışıklandırma çalışmaları yapılması planlanıyor.

Başkanı Şenlikoğlu, Giresun’un değerlerine değer doldurmak amacıyla çalışmaya bitmeme edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Şehrimizi güzelleştirmek, değerlerini zaman yüzüne çıkararak halkımızın ve misafirlerimizin kullanımına sunmak yerine dokunaklı iş yürütüyoruz. Bunlardan birisi da özgürlük yolu yerine tanıdık bölgemizdi. Bakıma ihtiyacı olan bu değerimizi hazırladığımız projemizle sunma ongun şekilde şehrimize kazandıracağız. Şimdiden Giresun’umuza balkı olsun.”

Share: