Giresun’da 23 bin 255 öğrenciye ücretsiz yemek verilecek

Milli Yetişek Bakanlığınca (MEB) Giresun’da meslek öncesi ve taşımalı eğitimden yararlanan 23 bin 255 öğrenciye ücretsiz kemirmek verilecek.

İl Milli Yetişek Müdürlüğünden yapılan bağlanmış açıklamada, kentte 10 bin 844 öğrencinin ücretsiz aşındırmak hizmetinden faydalandığı anımsatıldı.

2022-2023 eğitim tedrisat yılının ikinci döneminin başlayacağı 6 Şubat tarihinden itibaren ücretsiz aşındırmak uygulamasından faydalanan öğrenci sayısının 23 bin 255 olacağı aktarılan açıklamada, yemeklerin ise eşya içecek hizmetleri bölümü olan çığır liseleri ile öğretmenevlerinde hıfzıssıhha kurallarına makul hazırlanacağı anlatım edildi.

Açıklamada değerlendirmesine vadi verilen İl Milli Yetişek Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nın eğitimde punt eşitliğini tasarruf etmek amacıyla yaptığı uygulamalara ikinci çevrim bakımından tıpkısı yenisi elan eklendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Çığır lisesi öğrencilerinin temiz ve dimdik ortamlarda hazırladığı yemekleri, taşımalı öğrencilere ve okul öncesinde okuyan minik yavrularımıza yunak ve lezzetli bire bir şekilde ulaştıracağız. Antrparantez yemekler, ısın hesabı yapılarak öğrencilerin yaş ve ihtiyaçlarına göre hazırlanacak. Bu uygulamayla gelişigüzel Giresun genelinde 23 bin 255 öğrencimizi ücretsiz yemek hizmetinden faydalandıracağız.”

???????

Share: