Gaziantep’te 11 ve 12’nci derslik öğrencilerine 1200 liralık bindi verilecek

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Terbiye Müdürlüğü hareket birliğinde imzalanan protokolle, darülfünun sınavına hazırlanan gerekseme sahibi 11 ve 12’inci derslik öğrencilerine almanak 1200 lira maddesel destek verilecek.

Maddi bindi sağlanacak öğrencilerin tespiti İl Milli Eğitim Müdürlüğü yoluyla yapılarak Büyükşehir Belediyesine iletilecek. Antrparantez Büyükşehir Belediyesi “Avrat Dostu Kent Gaziantep” faal uygulamasının içerisinde bile annelerin referans yapabilecekleri ayrımsız düz oluşturulacak. Aplikasyon üzerinden 25 Ağustos-25 Ilkgüz tarihleri ortada referans yapılabilecek. 5 Ilkgüz itibarıyla başvurular değerlendirilip maddesel destekler annelerin vezneci hesaplarına yatırılmaya başlanacak.

Vali Davut Gül, Valilik’te planlı protokol töreninde, “Terbiye şehri Gaziantep”in çabucak bir motto adına bırakılmadığını belirtti.

11 ve 12’nci sınıftaki öğrencilerin ihtiyaçlarının olduğunu ifade fail Gül, “Büyükşehirin vereceği 1200 liralık parayı tıpkı annenin çocuğuna verdiği harçlık kabil kullanmak geçişsiz. Onu yetişek ve çığır hayatında beraberinde olduğunu göstermesi açısından çok büyük. Familya ekonomisine bindi oluyor. Bu şehirde yaşadığımız amacıyla şanslıyız. Bir Nice ihtiyacımızı Büyükşehir Belediyemiz ilkin kalkışmak üzere hayırseverlerimiz realizasyon ediyor. O açıdan üstelik muvaffakiyet grafiğinin seçme güzeşte devir yükseldiğini görüyoruz.” dedi.

“Yetişek desteği büyük

Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek ise eğitimde yakalanan bireysel başarılarla balaban gelgel duyduğunu belirtti.

Bireysel başarıları sosyal başarıya vermek istediklerini tabir eden Delicesine, şunları söyledi:

“Biliyoruz kim şu anda okullar açılınca ev ekonomisi, yetişek giderlerinden belde zorlandığında çocuklarımız kâh kabul etmek istediği şeyleri alamayabiliyor, yazmak istediği şeyleri yapamayabiliyor. Halbuki bir nebzecik bir destekle çokça iri aynı başarı yakalanabiliyor. Alelhusus lisedeki 11 ve 12’inci sınıftaki çocuklarımızın morali, motivasyonu, almak istediği benzeri kitabı alması, tahsis etmek istediği tıpkı şeyi yapması açısından eğitim bilimi desteği cesim.”

Öğrencilere verilecek paraların annelerin hesaplarına yatırılacağını dile getiren Delice, verilen bindi ile istedikleri hedefe ulaşacaklarını bildirdi.

İl Milli Yetişek Müdürü Yasin Bel ise sunulan maddi bindi amacıyla öğrenciler yerine teşekkürname etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Abdullah Aksoy ise yapılan yardımın öğrencilerin gelecekteki başarılarına yardım sağlayacağına inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından projenin protokolü imzalandı.

Share: