Gaziantep haberi | Konyaspor’da Gaziantep FK maçı hazırlıkları sürdü

Arabam.com Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Süper Lig’in 10. haftasında 15 Ekim Cumartesi günü Gaziantep FK’yi ağırlayacakları maçı iyi aynı sonuçla bitirmek istediklerini söyledi.

Palut, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nda gerçekleştirilen egzersiz öncesi yaptığı açıklamada, iki eksikle hazırlıkların sürdüğünü dile getirdi.

Gaziantep FK’nin kalitesi erdemli oyunculara sahip olduğunu nâkil Palut, “O nedenle sonuç etap dikkatli olmalıyız. Haddinden Fazla gani savaşım etmemiz ve ateşli oynamamız müstelzim bire bir karşılaşma. Onun çalışmalarını yapıyoruz. İnşallah kişi sahamızda iyice oyunla, dolgunca bir sonuçla maçı tamamlarız.” diyerek konuştu.

“Birçok takımın şahika mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

Palut, takımın ligdeki konumuna ilişik, şöyle konuştu:

“Geçen seneki kabilinden er kopmaların olacağını, natürel şahika adaylarından ara sıra takımların çokça erken şampiyonluk yarışı dışında kalacağını düşünmüyorum. Tafsilatlı süre 6-7 takımla yarışın süreceğini düşünüyorum. Bu birlikte gerçekte hem ligimizin kalitesi hem birlikte yarışın daha izlenebilir ve coşkulu olması namına pir tıpkı nitelik. Bu yıl birçok takımın zirve mücadelesi vereceğini düşünüyorum. İnşallah bizde dengeli tıpkısı gidişle peş sıraları hedefleyen ayrımsız takım namına devam ederiz.”

Yeşil beyazlı oyuncu Guilherme Sitya de Süper Lig’in zorluğuna özen çekerek, “Konyaspor birlikte rakipleri beyninde dinamik aynı mebde olduğunu aldığı evire çevire sonuçlarla gösteriyor. Ligin sonuna büyüklüğünde bu yarışta kayran kabul etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hazırlıklar sürdü

Konyaspor, Gaziantep FK maçının hazırlıklarına devam etti.

Beceri yönetmen İlhan Palut yönetimindeki antrenmanda futbolcular koşu ve istinas hareketlerinin ardından taktik çalıştı.

Yeşil-beyazlılar, hazırlıklarını yarın tamamlayacak.

Share: