Konya haberleri… Konya’da “Ortaöğretim Medeniyet Akademileri” büyümeye devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ortaöğretim öğrencilerine ve bakir mezun gençlere hizmet veren “Lise Uygarlık Akademileri” kullanılmamış şubeleriyle büyümeyi sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Şehremini Garaz İbrahim Altay yaptığı kayıtlı açıklamada, Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla kentte eğitim bilimi gören ilkokul, lise ve darülfünun öğrencilerine müteveccih Türkiye’ye misil çok sayıda uygulamayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Konya’nın 5 üniversitesi, 130 bin üniversite öğrencisi, 500 bine andıran ilk ve lise öğrencisiyle benzeri cahillik ve öğrenci şehri olduğuna dikkati çekici Altay, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizdeki gelişigüzel yaştan öğrencimizi kucaklayacak şekilde yaşıt çalışmalar yürütüyoruz. Bilgehanelerimiz ve Canlı Ekin Deneyli gibi programlarımızın beraberinde kent genelinde dört Lise Medeniyet Akademimiz bile hizmet veriyor. Lise Medeniyet Akademileri’ne tıpkı yenisini daha yedirmek üzere Şefkatli Birey Caddesi üzerinde Yenişehir Ortaöğretim Uygarlık Akademisi’nin yapımına başladık. 9, 10, 11, 12. sınıflar ile çıplak lisede yetişek alan öğrencilere ve kullanılmamış çıkışlı gençlerimize yönelik çok cesim bire bir envestisman olacak.”

3 kattan oluşacak ve mecmu inşaat alanı 6 bin metrekareyi bulacak Yenişehir Ortaöğretim Uygarlık Akademisi binasının ayrımlı mimarlık yapısıyla de kente çokça yakışacağını belirten Altay, “İçinde derslikler, atölyeler, spor salonları, basket sahası, mektup kafe, konferans salonu, bilgisizlik stüdyosu, çökertme sinema salonu kâin haddinden fazla kapsamlı, kat sayı benzeri tesisi gençlerimize kazandırıyoruz. İnşallah bildirme kısa sürede tamamlayarak liseli gençlerimizin istifadesine sunacağız.” ifadesini kullandı.

Share: