Başbuğ Akkaya’dan Akşehirspor’a güdeleme yemeği

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Reisi Salih Akkaya, 2022-2023 Futbol Sezonunda Konya Tıfıl Kategori Süper Grup’ta savaş edecek olan Akşehirsporlu futbolcularla, Ahzüita haset kendi sahasında Kadınhanı Belediyespor ile oynayacağı maç öncesi motivasyon yemeğinde tıpkı araya geldi.

Akşehir Belediye Reisi Salih Akkaya eliyle Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda verilen yemekte geçmiş olarak Pakt Başkanı Mustafa Kanyılmaz aynı enformasyon yaptı. Kanyılmaz sezonun kılıklı olması temennisinde bulunarak “Zaman sonu gelmeden, elan haftalar öncesinden şampiyonluğumuzu, liderliğimizi belirleyeceğimize inanıyorum kim çakmak başarmanın yarısı. Kestirmece 8 haftadır hocamız, teknik kadromuz, futbolcularımızla gelişigüzel vahim benzeri şekilde hazırlık devresi geçirdik. Bu süre zarfında 8 farklı tedarik maçı yaptık ve bunların çoğu site dışındaydı. Sunturlu değerlendirmeler ve muvaffakiyetli sonuçlar aldık. Zaman inandığımız kadroyu, takımı oluşturduk. Ego kazasız belasız ve sonu şampiyonluk olan evire çevire ayrımsız zaman diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da kullanılmamış sezonun berceste olmasını dileyerek, “Gelişigüzel antlaşma dolgunca oynayan kazansın, centilmenlik bunu gerektirir, Akşehir Nasreddin Öğretmen torunlarına bu reva amma ferah oynayan takımda bizim takımımız olsun diyoruz. Sizlere kısık bilek diliyoruz ve sizlere inanıyoruz, güveniyoruz. 8 yıldır BAL Liginde Akşehir’i mandepsi ettik, bu yıl bir talihsizlik oldu ve BAL ligine veda ettik. İnşallah ben yeniden BAL liginde ve akabinde 3. Ligde yerimizi alacağımıza inanıyorum. Akşehir hoppadak spor olarak değil, tıpkısı çokça değerleriyle, potansiyeliyle tıpkı çokça ilden iri bir vadi. Buraya 3. Ligde,, 2. Ligde takım reva. Bu noktada sizlere başarılar diliyoruz” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Özel ise, futbolun sadece ayrımsız oyun olmadığını, ferdî kendisine şahısların kendilerini disipline ettikleri benzeri yaşam felsefesi olduğuna aksan yaparak, “Ferdî adına bu şekilde ehemmiyet sunma ederken kaymakamlık düzeyine geldiğinizde birlikte ilçeyi tanıtan, ilçenin değerlerinden ayrımsız tanesidir. Bu nedenle bu işi hemen para kazanılan, ticari olan, yada hafta sonları tıpkısı araya gelinip alkış yapılan bire bir oyunun ötesinde; hem ferdî düzeyde sizi disipline eden hem de ilçe düzeyinde ilçemizi tanıtan, oyun fail ve ilçemizin vitrini olan tıpkısı bahis yerine görmeliyiz. Bu anlamda köle yeniz sezonun sizlere ve Akşehirli hemşehrilerimize kalburüstü olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Akşehirspor Kulüp Başkanı ve umumi heyet üyeleri; yemeğe katılan tören düzeni üyelerine üzerlerinde isimlerinin kayıtlı olduğu Akşehirspor formaları arz ederken motivasyon yemeği yadigâr fotoğrafı çekimiyle sonuç buldu. – KONYA

Share: