Fatih Erbakan: İktidara Esnaf Ziyareti Yapmalarını; Çiftçinin, Köylünün, Emeklinin, Memurun Derdiyle Dertlenmelerini Tavsiye Mektubu Ediyorum

EREK İSTANBULLU

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “‘İnsanlar evine aldatmak götüremiyor’ diyenlere, ‘Bu insanlar abartıyor’ diyorlar bu nüfuz yetkilileri ve Sayın Reisicumhur. Bunu söyleyenlere, esnafın yanlarına gelebilmeleri ve esnaf ziyareti yapmalarını; çiftçinin, köylünün ve emeklinin, memurun derdiyle dertlenmelerini kaynak ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan, partisinin il kongresine karışmak amacıyla cemaziyelevvel Artvin’e geldi. Erbakan, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“VERDİĞİNİZ DİPLAMALAR İŞE YARAMADIĞI İÇİN ÇOLUK ÇOCUK SIKINTILI DIŞINA GİDİYOR”

“Gençlerin işsizliğine tıpkısı merhem bulamadığınız amacıyla gençler bu ülkeden gidiyorlar. 20 yıllık iktidarınızda nitelikli bire bir eğitim veremediğiniz amacıyla gidiyorlar, verilen diplomalar hiçbir işe yaramadığı için gidiyorlar. Bu gençler, kesintisiz çalışmaları karşısında verilecek asgari ücretin kıtlık sınırının altında olması cihetiyle ensiz dışına gidiyorlar. 60’lı yıllarda kafileler halinde sinirli dışına revan gurbetçilerimiz, onlar da mı keyfinden gittiler. Onlar bile mecburiyetinden gittiler; paketlemek davası yüzünden, başıboşluk yüzünden mecburiyetten gittiler. Bugün bu gençler bile gidiyorsa bunun için gidiyorlar. Bunun arz iri sorumlusu, 20 seneden beri arz geniş yetkiyle iktidarda olan SELIM Parti iktidarın kendisidir. Kaldı kim eğer bu gençler birtakım nefislerle siki dışına gidiyorsa, vatanını milletini ayrılma ediyorsa nefsine, arzuları yüzünden, hevesleri yüzünden, bunda birlikte sizin sorumluluğunuz var. 20 senedir bu gençlere geçmiş aktöre ve maneviyat bütün bütün ayrımsız eğitimi vermemişsiniz geçmek ki bu çoluk çocuk vatanını terk ediyor.

“HALKIN GERÇEKLERİNİ HELİKOPTERDEN BAKARAK GÖREMEZSİNİZ”

‘İnsanlar evine paketlemek götüremiyor’ diyenlere, ‘Bu insanlar abartıyor’ diyorlar kudret yetkilileri ve Sayın Cumhur Reisi. Biz, esnafla rençper ile izansız ile tekaüt ile minimum ücretli ile Türkiye’nin dört bir beraberinde tıpkısı aradayız. Bunu söyleyenlere, esnafın yanlarına gelebilmeleri ve esnaf ziyareti yapmalarını; çiftçinin, köylünün ve emeklinin, memurun derdiyle dertlenmelerini tavsiye ediyorum. Şu bizim yaptığımız gezilerdeki esnaf ziyaretlerinde keşki nüfuz yetkililer birlikte bulunsa birlikte gerçekleri görseler. Bak, henüz geçkin Adana’bile 36 mertebe sıcakta dükkanlara giriyoruz; klimalar sadık, ışıklar merbut, karanlıkta ve sıcakta oturuyorlar. Sebep mi, zira cümbüş faturasını ödeyemiyor üstelik onun için 36 derece sıcakta, kliması var, klimayı açamıyor, ışıkları söndürüp içeride karanlıkta, mağaradaki üzere oturmak zorunda kalıyorlar. Minimum ücretli, Kayseri’birlikte önümüzü kesiyor; ‘Zaman evladım benden kuruyemiş istedi -cümle da kuruyemişçinin önündeyiz- geldim fiyatlara baktım, alamadan dönüyorum. Çocuğumun istediği aynı kuruyemişi alamıyorum’. Alamaz. Fındığın, fıstığın kilosu birçok liralık hepimiz bereketli biliyoruz. Türkiye’nin evinsiz bu durumda, en üst yine Sayın Cumhurbaşkanı, Sakarya’da yaptığı konuşmada şöyle tıpkısı ifadede bulundu; ‘Hani ekonomide gelişigüzel canip çökmüştü, batmıştı. Helikopterle giderken o yolları gördüm; vesait, otomobiller, otobüsler, TIR’lar, bilcümle yollar tıklım tıklım dolu’. Tığ hangi dedik Sayın Cumhurbaşkanı’na; ‘Peki Sayın Cumhurbaşkanım, davranışlar böyle helikopterde görüldüğü kabilinden değil. Helikopterden bayağı inip birlikte halkın arasına inerseniz o ahit gerçekleri henüz ferah görürsünüz.”Share: