Almanya’da koalisyon hükümetinden çifte yurttaşlık hamlesi! Düzenlemeye genişlik haddinden fazla rağbeti Türklerin göstermesi bekleniyor

Almanya’da koalisyon hükûmeti hükümeti, yurttaşlık yasasında kapsamlı ıslah üzere harekete geçti. Ayrım kapsamında, Alman vatandaşlığına gezmek için mukteza olan ülkede 8 yıl durma etmiş olma koşulu 5 yıla düşürülecek.

ÖZEL BAŞARI GÖSTERENLER 3 YILDA VATANDAŞLIĞA GEÇEBİLECEL

Almanya’ya neva üstüne,soylu erki ve sosyal bakımdan “hususi sükse” gösteren göçmenlerin vatandaşlığa geçişi ise 3 yılda yapılabilecek.

ÇİFTE VATANDAŞLIK HAKKINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

Reformun içre vadi alan tekme yurttaşlık hakkı ise hele Almanya’daki Türkler açısından ehemmiyet taşıyor. bundan sonra Alman vatandaşlığına geçecek kişiye, geldiği ülkenin vatandaşlığından balkon şartı aranmayacak. Yasa değişikliği için hazırlıkların yıl sonundan önceki tamamlanması amaçlanıyor.

ALMAN VATANDAŞLIĞINA NASIL GEÇİLİR?

Almanya vatandaşlığına geçişte metin çok kriter ayn önünde bulundurulmalıdır. Dem büyü ile yurttaşlık elde edilebileceği kabilinden ebeveynlerinden seçme ikisi birlikte ecnebi ayrımsız mutluluk vatandaşı olan kişiler daşartlar dahilinde yurttaşlık hakkından yararlanabilmektedir. Almanya’da yurttaşlık hakkı rastgele bireyin özgür iradesinde olmakla beraber ülke üzere üstelik yerinegetirilmesigereken prosedürler olacaktır.

8 YIL İKAMET IKA ŞARTI

Anne ve babanın mutluluk vatandaşı olması durumunda munzam namına tıpkısı işleme bağımlı tutulmadan tabiatıyla olarak Alman vatandaşlığına adalet kazanmışsınız demektir Yalnızca babanız Alman vatandaşı ise ülkenin yetkilendirdiği kurumlardan müsaade alarak yurttaşlık başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ailenizden bütün ecnebi bir devlet vatandaşı ise henüz farklı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ailenizin ve sizin asgari yerine 8 yıldır ülkede ikamet ediyor olması gerekmektedir.Sizlerden Almanca vesile yeterliliğinizi ve ülkenin demokratik ve sosyal düzenine uzlaşma sağlayabileceğinizi kanıtlayacak belgeler istenecektir.

Share: