Eskişehir haberleri: Eskişehir’de cankurtaran ekiplerine ati sürüş teknikleri eğitimi verildi

Eskişehir İl Cankurtaran Servisinde işyar ekipler, gelecek sürüş teknikleri eğitimi sonrasında slalom gösterisi sundu.

İl Cankurtaran Servisi Başhekimi Dr. Iye Büyüklük Pala, Kombinasyon Endüstri Bölgesi’nde trafiğe kapalı alanda planlı etkinlikte, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in bile karışma olduğu bölgedeki ekiplere terbiye verildiğini söyledi.

Yılbaşından bu yana yaklaşık 100 kişinin emin ve doğacak sürüş teknikleri konusunda terbiye aldığını tamlayan Pala, “Eskişehir özelinde bu eğitimlerin yanı sıra motosikletli ambulansların üstelik filomuza katılması ile vakaya ulaşım süremiz 5 dakikanın altına inmiş durumda.” dedi.

Yaygı, Eskişehir’deki 41 istasyonda 698 personelin, 69 ambulansla fariza yaptığını tabir etti.

Bilecik’te görevli müstacel tababet teknikeri Nurseda Gülmez ise eğitimin haddinden fazla eli nimetli geçtiğini dile getirerek, “Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada bunları deneme etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Eğitimde alelumum aracın hakimiyeti ile ilişkin motor bilgisi, zincir takmanın beraberinde parkurlar vardı.” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir 15. Havza Eğitim Koordinatörü Seda Delimsirek birlikte 2022 yılında 4 yol cankurtaran sürüş teknikleri eğitimi düzenlediklerini, murahhas 81 personelden 14’ünün eş olduğunu aktardı.

Etkinlik, eğitim kayran personelin yaptığı slalom gösterisiyle sona erdi.

Share: