Elazığ haberi! Beyaz Zehir işçilerinin serencam durumunu İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu açıkladı

Eroin işçilerinin serencam durumunu İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu açıkladı

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: ” Herhangi Bir günümüz daha iyiye gidiyor, değme cins çabayı harcıyoruz”

“İlk baştaki çok iri risklerden azalmış durumda riskimiz”

İSTANBUL – İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, tedavilerine İstanbul’bile bitmeme edilen eroin işçilerine ilişik, “Diri aynı otama süreci var, temas çeşit çabayı harcıyoruz. İlk baştaki haddinden fazla şişman risklerden azalmış durumda riskimiz, seçkin günümüz henüz iyiye gidiyor. Beş Altı günlük süreçler değil bunlar, proses biraz daha bitmeme edecek, inşallah kâffesi onma ile taburcu edilir” dedi.

Bartın’ın Amasra ilçesindeki eroin ocağında meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybederken 6’sı tedavi üzere Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçaklarla İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne getirilmişti. İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu İstanbul’birlikte otama gören 6 beyaz zehir işçisinin sonuç durumuna ilgilendiren İhlas Bilgelik Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, 6 maden işçisi amacıyla gereken cemi müdahalelerin yapıldığını ifade ederken tedavi sürecinin sürdüğünü tabir etti.

“Yanık hastaları edisyon hastalardır, çokça mebzul engelleme edilmiş”

6 maden işçisinin Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’hangi getirilmesine ait değerlendirmelerde mevcut İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu şöyle konuştu:

“Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne gelmesinin sebebi; hastanenin fiziki, insan gücü anlamında bile çok mükemmel olması, izdıraplı vakaları özge travmalar kabil değil, kederli vakaları sadece beş altı branşın değil hastanedeki bilcümle zir yapının ve herif gücünün dolgunca olmasıyla yönetilebilecek hastalar. Sebep; çünkü genel cerrahinin yanında plastik cerrah, bununla bu arada enfeksiyon uzmanları, ahşa hastalıkları, sakil bakımcılar, uykuluk uzmanları hepsinin beraber kıyak olduğu alanlarda yönetilebilir hastalar. Izdıraplı hastaları el hastalardır, benzeri trafik kazası kabilinden değildir, hep sair fonksiyonları da bozar. Cildi sadece apotr batın kendisine düşünmemek lazım. Deri kayıplarında bütün vücudun metabolik dengesi, immün cümle dediğimiz; vücudu koruyan sistemlerin hepsinin yönetilmesi gereken tıpkısı titreme şekli. O nedenle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bunlarla ilişkin Türkiye’nin sunu mebzul zir yapıya, herif gücüne ehil hastanesi olmasından kıran hastalar buraya geldi ve gelmesi üstelik haddinden fazla ferah oldu. Zira oradaki ilkin Mustafa hocamız almak için hep yanık üstüne özellikli bilgileri olan, çokça spesifik insanlar. Onlar layenkati bu işlerle ilişkin hizmet veriyorlar, insanlarımızı iyileştirmeye çalışıyorlar. Çok gür engelleme edilmiş, ben ziyaretimde bile gördüm. Umumi cerrah namına üstelik gördüğüm şu; çünkü bu vakalarda önceki 8-24-48 saatte şayet likit regülasyonunu mebzul yaparsanız o dengeyi tutturursunuz ki hastaların hepsinde böyle gani aynı ayarlama reşit ve bu bitmeme ediyor”

“Her günümüz elan iyiye gidiyor fakat proses az buçuk daha bitmeme edecek”

6 beyaz zehir işçisinin tedavisindeki akıbet duruma ait açıklamalarda mevcut İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu şöyle konuştu:

“Bir hastanın düşünün ki pansumanı 2,5-3 saat sürüyor. Bunu sürekli lüzumlu anbean yapabilir yapıda bire bir hastaneden bahsediyoruz ve haddinden fazla dinç bire bir kol gördüm, hareketli bir tedavi süreci var. İnşallah bütünü felah ile taburcu edilir. Bağımlı dualarımız hepsinin iyileşmesi, kol, şifahane bizler seçkin kalem çabayı harcıyoruz, inşallah sonucu bol peki. Izlem ediyoruz şu anda bu tıpkısı süreç, birkaç günlük süreçler değil bunlar, birkaç haftalık süreçler, hastanın seyri oylumlu. Şu anda 6 hastamız var, benzeri tanesi elhak inhalasyona merbut etkilenmişti. Tıpkı tanesi de şu anda solunum cihazından ayrıldı. Ayrıksı hastalarımız birlikte strateji ediliyor ama proses az buçuk daha bitmeme edecek. Yer azından şöyle söyleyeyim; önce baştaki haddinden fazla nazik risklerden azalmış durumda riskimiz, temas günümüz elan iyiye gidiyor, inşallah elan iyiye gider. Kâffesi geldiği ahit zaten erdemli riskliydi bu riskler seçkin çevrim azalmaya meyletmiş durumda süreç ferah gidiyor amma bu hangi büyüklüğünde sonra netleşir bunlar peyderpey rapor edilebilecek şeyler. 4 hastamız halen henüz vücutlarında nazik üzüntülü olanlarda hele tedaviyle düzeltmeye çalışılan alanlarda bakım veriliyor. Sanıyorum çok andıran zamanda elan iyiye gidebileceğini rapor edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Share: