Ekonomiye ilgili “er bezi” yasa teklifi TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyonunda

YANLIŞSIZ Öğür Kütahya Milletvekili Ahmet Fecir ve YANLIŞSIZ Parti’li milletvekillerinin imzasını taşıyan Gelir Vergisi Kanunu ile Ara Sıra Yasa ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dayalı Yasa Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonunda başlandı.

Komisyon, AK Tümen Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Yılmaz, Sedir tarihinde ayrımsız teşri döneminde ilk defa 6. yasama yılının yaşandığına işaret ederek, kullanılmamış teşri yılının uz olmasını diledi.

Geçen teşri yılında komisyon olarak yoğun ve mübarek operasyon içinde bulunduklarını, balaban düzenlemeleri ele alıp yasalaştırdıklarını anlatan Yılmaz, “Serencam yasama yılında da bir şekilde bol tıpkı düzentileme yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Yasama ve denetleme faaliyetleri bakımından aheste gündemleri bulunduğunu dile getiren Yılmayan, katkı sunacak komisyon üyeleri ve milletvekillerine teşekkürname etti.

Yılmaz, alt kurul üyeliklerinde üstelik mübayenet olduğunu, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz’ün üyelikten ayrıldığını, yerlerine HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP Balkı Mebus Zekâ Dilan Taşdemir’in komisyon üyesi adına seçildiğini aktardı.

Komisyonda usul üstüne yapılan tartışmanın ardından teklifin ilk imza sahibi Ahmet Tan, sunumuna başladı.

Share: