Altınordu-Samsunspor maçının peşi sıra

Spor Bacak 1. Lig’üstelik Yılport Samsunspor’u 2-1 yenik fail Altınordu’nun teknik direktörü Hesap Alp, “Kişi baziçe kurgumuzu rakibe kabul ettirmeye çalıştık ve tabii ki rakibin on sevimli kalması bizim amacıyla yarar oldu.” dedi.

Alp, maçtan bilahare yaptığı değerlendirmede, çöz sahada evvel galibiyetlerini aldıklarını, maç için söylenecek çok madde olduğunu ancak Bartın’daki beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlama nedeniyle galibiyete çok sevinemediklerini kaydetti.

Patlamada emrihak edenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Yiğit, şöyle konuştu:

“Tedavisi süren hastalara evgin şifalar diliyorum. Samsunspor’un başında zer hocam 10 seneden beri birlikte beraberinde yardımcı antrenörlüğü yaptığım altın Hüseyin hocam vardı. Hem kulübümüz hesabına hem üstelik tabii ki kendim yerine çokça duygusal tıpkısı maçtı. Samsunspor’a karşı çalışmalarımızı tıpkı hafta süresince yaptık. Rakibin zaaflarını kullanmak amacıyla ferah oyun sergilememiz gerektiğini çok iyi biliyordum. Özlük baziçe kurgumuzu rakibe kabul ettirmeye çalıştık ve elbette kim rakibin on can kalması bizim üzere avantaj oldu. Dediğim kabil haddinden fazla çok dahi konuşmak istemiyorum. Duygusal tıpkı maçtı benim adıma. daha çok birlikte Hüseyin hocama, Samsunspor’a üstelik başarılar diliyorum.”

Eroğlu: “Özellikle son bölümde 2-1’den bilahare beraberliği belki yakalayabilirdik ama atamadık.”

Yılport Samsunspor Ustalık Direktörü Hüseyin Eroğlu, galibiyet için geldikleri İzmir’da gördükleri erken kırmızı kartın dengelerini bozduğunu söyledi.

Rüzgarın üstelik etkisiyle biraz henüz savunmada yüzmek istediklerini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti:

“Zira oyunu burulmak istedik. Kendi alanında bir birey fire üstelik olsan, alanları durdurmak önemliydi. Yemeyeceğimiz temas gol bizim amacıyla sürenin ilerlemesinde balaban benzeri avantajdı. Hamleleri genelde hücuma yaptık. Atılım anlamında az buçuk daha çabuk oyuncularla uyutmak istedik. Çünkü savunmayı gür yaparsak rakibin bile üzerimize geleceğini planlayarak, ense alanları kaplamak hedefindeydik. Son haftalarda esasta kudretli olduğumuz bir duran küresel gol yedik. 1-0’dan bilahare bire bir elan muvazenesiz yakalandığımız ayrımsız pozisyonda adet 2-0 oldu. Sonuç asıl büyüklüğünde edinim adına savaş ettik. Alelhusus son bölümde 2-1’den bilahare beraberliği belki yakalayabilirdik ama atamadık. Sonuçta kaybettik. Mağlubiyeti iş kazası namına değerlendiriyorum. Zira futbolda bunlar var.”

Eroğlu, bu maçtan mukteza dersleri çıkarıp önlerindeki pik bakacaklarını sözlerine ekledi.

Share: