Kardeşini katleden Afgan şahsın tercümanına jiletle saldıran Esat Aydın’ın ifadesi ortaya imdi: Tercümanı, sanık zannettim

12 Temmuz 2021’de, Gebze Pelitli Mahallesi’nde Afganistan tabiiyetli Muhammed Atikullah, dershaneden eve dönen Ayşegül Okumuş’ı takip yazar, ağaçlık bölgeye sürükleyerek, cinsî sömürme girişiminde bulundu. Bu tam çirkin, namına direnen Aydın’ın boğazını sıkıp, başına taşla vurarak yaraladı. Çevredekilerin ihbarı ile hastaneye kaldırılıp, kısık bakımda tedavi gören Entelektüel, 132 ahit sonraları hayatını kaybetti. Jandarmanın düzenlilik kamerasından belirlediği Muhammed Atikullah ise gözaltına alınıp, irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

OLAYIN ARDINDAN TUTUKLANDI, TERCÜMAN TABURCU OLDU

Muhammed Atikullah için ‘nitelikli düşünülerek öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli eşeysel sömürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası istemiyle Gebze 2’nci Pahal Ceza Mahkemesi’nde sav açıldı. Davanın evvel duruşması, 22 Eylül’üstelik görüldü. Duruşmaya mevkuf bulunduğu Batman Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlanan Muhammed Atikullah, ifadesinde, “Ayşegül, beni görünce korktu ve yere düştü; ego yapmadım” dedi.İ.N. isimli dragoman, tutuklu sanığın bu sözlerini Türkçe’ye çevirdi. Duruşma salonundaki Ayşegül Okumuş’ın ev üyeleri, ‘Yalancısınız’ diye niteleyerek aksülamel gösterdi. Bu tam Ayşegül’ün ağabeyi Esat Vazıh, birlikte getirdiği jilet ile dragoman İ.N.’ye saldırıp, yüzünden yaraladı. Hastaneye kaldırılan İ.N., tedavisinin arkası sıra taburcu edildi. Gözaltına alınan Esat Okumuş ise Gebze 1’inci Hazar Ukubet Hakimliği’nce tutuklandı.

‘KEŞKE HAKEZA BİR HUSUS OLMASAYDI, PİŞMANIM’

İfadesinde, kız kardeşinin Afganistan tabiiyetli vasıtasıyla cinsî istismarda bulunularak öldürüldüğünü, bu olayın haddinden fazla basına yansıdığını tamlayan Esat Aydın, “Bu olayı hazmedemediğim amacıyla cüzdanımın içerisinde benzeri jiletle adliyeye geldim. Elan önce tek mahkemeye katılmadığım için işleyişi bilmiyordum, sanığı dahi tek görmemiştim. Maznun, ekranda duruşmaya kümeli. biricik de mütercim varmış. Mütercim yabancı dilde konuştuğu için sanığı o zannettim. Sanığın adliyeye getirilmediğini bilmiyordum. Mahkeme işleyişini da umum adına bilmediğim için maznun zannettiğim tercümana yanımda getirdiğim tıraş bıçağı ile vurdum. Amacım; mıhlamak değildi, filhakika yüzüne doğru vurdum. İstemeyerek, tıpkı çalışanı yaraladığım için üzgünüm. Keşki böyle tıpkı özdek olmasaydı; çokça pişmanım” dedi.

“ÇOCUKLARIMIN BİRİ MEZARDA, DİĞERİ CEZAEVİNDE”

Esat Aydınlık’ın babası Zorlu Aydın ise çocuklarından birinin mezarda, diğerinin bile cezaevinde olduğunu belirterek, ” Oğlum, 20 gündür cezaevinde. Bu, bize acımasızlık. Bizim gözümüzde, bundan böyle hiçbir şeyin değeri yoktur” diye niteleyerek konuştu.

Share: