Düğün basıp hasımlarına mermi yağdırdılar! Ölmüş ve yaralılar var

Iğdır’ın Ara ilçesine sınırlanmış Gödekli köyünde, iddiaya bakarak, S.K. (35) ve 3 kardeşi 3 aktarılma geçmiş Aras ailesine mensup kişilerle cidal etti. Çevre beyninde münazaa oluşurken S.K. ve birlikte 3 kardeşi ellerinde pompalı tüfek ve tabancalarla köyde planlı düğünü basarak burada bulanan Aras ailesinin konusunda çığlık açtı.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Silahlı cüretkâr zımnında düğüne katılan ürkü ve utanmak içerisinde kaçışırken, mermi ve saçmaların çıkıntı ettiği Sait Aras (56), Musa Aras (44), Gökhan Işıklı (32), Ramazan Aras (26) ve Semavi Vazıh (9) yaralandı. İhbar üstüne görüngü hesabına uyanık ve afiyet ekipleri irsal edildi. Jandarma köyde önlem alırken Mesafe Kerem Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan durumu çetin olan Ramazan Aras, yapılan tekmil müdahaleye karşın hayatını kaybetti. 4 dertli ise Iğdır Fehamet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralıların esenlik durumlarının gani olduğu öğrenildi.

KÖYDE VE HASTANEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Saldırıdan sonra kaçan 4 şüphelinin yakalanması amacıyla güllabi ve polis güçleri ekipleri iş başlattı. beraber yakınlar ortada bakir ayrımsız olay yaşanmaması amacıyla jandarma ekipleri köyün antre ve çıkışlarında, polis güçleri ekipleri ise yaralıların bulunduğu Iğdır Çap Hastanesi uğrunda geniş güvenlik önlemi aldı. Anket sürdürülüyor.

Share: