Diyarbakırlı reviş şampiyonlarının hedefi olimpiyatlarda Türkiye’yi teşhir etmek

Diyarbakır Büyükşehir Şehremaneti Spor Kulübü U16 ayvaz üslup takımı sporcuları, Türkiye’yi olimpiyatlarda işaret etmek amacıyla çalma döküyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Toyluk ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayatiyet gösteren “Ücretsiz Spor Okulları”nda keşfedilerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne kazandırılan sporcular, Van’birlikte planlı sezonun sonuç yarışması olan Spor Dip Tutum Ligi bitiş müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu marifetiyle düzenlenen U16 Türkiye Şampiyonası’nda, 8 kategoride mecmu 39 ekibin yarıştığı mücadelelerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübü U16 eş takımı sporcuları, 3 bin metrede Türkiye şampiyonu yerine kente döndü.

Sporculardan Süleyman Kılıç, Ücretsiz Spor Okulları’na katılarak keşfedildiğini ve Diyarbakır Büyükşehir Uray Spor Kulübüne kazandırıldığını belirtti.

Kılıç, şunları kaydetti:

“Van’bile yapılan Türkiye Şampiyonası’nda bando namına 1. olduk. Kazandığımız duyuru edildiğinde çokça bahtiyar olduk. Madalyalarımızı ve kupamızı ikram ettiler, çokça keyifli bire bir andı.” Hedefim olimpiyatlarda Diyarbakır ve Türkiye’yi temsil etmek. Antrenmanlarım devam ediyor. Bilcümle hocalarıma teşekkürname ederim. Yaşımda olan ve benden basit arkadaşlarımı bile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslara çağırma ediyorum. Benim üzere liyakatli olmalarını diliyorum.”

Sporculardan Mehmet Aslan böke atılmak amacıyla mukavemetli parkurlarda çalıştıklarını belirtti.

Antrenörlerden şişman destek gördüğünü nâkil Arslan, “7 aydır bu sporu yapıyorum. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin atletizm grubundayım. Van’da yapılan şampiyonada bando kendisine 1. olduk. Bireyselde bile ben üçüncü oldum, çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkürname ederim.” ifadelerini kullandı.Share: