İlk dersin heyecanını öğretmenlerinin papağanı “Papi” ile yendiler

Diyarbakır’daki aynı ilkokulda öğrenciler, yıpranmamış terbiye-tedrisat yılının önce gününde öğretmenlerinin sınıfa getirdiği papağanı “Papi” ile keyifli anlar yaşadı.

Merkez Kayapınar ilçesindeki Hantepe Eğitim Bilimi Şehitleri İlkokulunda memur sınıf öğretmeni Özay Durap, geçen sene bala iken sahiplendiği ve “Papi” ismini verdiği papağanını okula getirerek, öğrencilerine şaşırtı yaptı.

Öğrenciler birlikte önceki çevrim heyecanını “Papi” ile zaman geçirerek yendi. “Papi”yi dost öğrenciler, dörtköşe anlar yaşadı.

Okul müdürü Zülfü Özkan, AA muhabirine, 2 bin 375 öğrenci ve 76 öğretmenle dersbaşı yaptıklarını söyledi.

Çocukların okulu haddinden fazla özlediklerini anlatan Özkan, şunları kaydetti:

“Çocukların cıvıltısıyla okulumuzu açtık. ‘Papi’ ünlü papağanımız de bugün okula başladı. Okulun evvel günü zımnında efsanevi sevgisinde farkındalık gerçekleştirmek amacıyla say yürüttük. Papi’yi de sınıfa getirdik. Dallar ve ‘Papi’ bahtiyar. Bu şekilde hayvan sevgisi noktasında farkındalık oluşturduk. Öğrencilerimiz hem öğretmenlerini hem dahi Papi’yi çokça özlemişlerdi. İlk gün vesilesiyle onları buluşturmuş olduk.”

“Papi’yi bazı günler okula getireceğim”

Sarıklı Özay Durap ise “Papi”yi sabık sene da sınıfa getirdiğini ve yaz tatili araya girince öğrencilerinin onu haddinden fazla özlediğini söyledi.

Amacının öğrencilerine efsanevi sevgisini etkilemek olduğunu dile getiren Durap, “Ayrıntılar onu haddinden fazla seviyor. Papi, kendisiyle konuşulmasını seviyor. Dersin genişlik heyecanlı durumunda, ismini söylüyor, ‘merhaba’ ve ‘babay’ diyor, kesintisiz daima konuşuyor. Onu bazen günler okula getireceğim.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrenciler bile sınıfta papağan görünce çok şaşırdıklarını ve mutlu olduklarını belirtti.Share: