DİYARBAKIR’DA DÖL NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 318 OLDU

DİYARBAKIR’da evlat nöbeti markajcı ailelerin sayısı iki ailenin elan katılımıyla 318’e yükseldi.

Terör örgütü PKK aracılığıyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde zürriyet nöbetine başladı. 1151 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 aile çocuklarına kavuştu. Eyleme Emine Muazzez, Batman’da 1992’dahi 21 yaşındayken kaybolan ağabeyi Cengiz Muazzez amacıyla, Şeyhmuş Çelebi ise Diyarbakır’da 2015’te 13 yaşındayken kaçırılan annesinin ikinci evliliğinden olan kardeşi Abdurrahman Dağdeviren için katıldı. Sonunda çağa nöbetine katılan sülale sayısı 318’e daha çok. Nöbetteki asıl ve babalar tarafından karşılanan aileler burada HDP İl Binası önünde izah yaptı.

Emine Muazzez, ağabeyi Cengiz Aziz’in gelene kadar eylemini sürdüreceğini belirterek, ‘Onu bulmadan gitmiyorum. Gelsin, dönsün ve nadim olsun. 30 yıla yakındır gitmiş” dedi.

Şeyhmus Çelebi ise kardeşi Abdurrahman’ın 4’üncü sınıfa giderken okulun önünden alınıp götürüldüğünü belirterek, ‘Benim kardeşimin akılsal dengesi durumunda değil. HDP’nin zat çocukları dağda değil bile benim kardeşim niçin dağdadır. HDP’nin beher çocuğu, Avrupa’da okuyor. Benim kardeşim dağda açgözlü mı, susuz mu’ Bir taşın altında mı kaldı ne oldu? Ben kardeşimi istiyorum. Kardeşim gelene kadar ben burada bekleyeceğim. Ego kardeşimi HDP’den ve yıldırı örgütü PKK’dan istiyorum” diye konuştu.

Share: