Cumhurbaşkanı Erdoğan BM’de boğularak ölen bebeklerin fotoğrafını gösterdi! Kiryakos Miçotakis çok huzursuz oldu

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Konfedere Milel (BM) 77. Umumi Kurulu’nda yaptığı enformasyon Atina yönetimini dikçe sarstı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Yunanistan’a reaksiyon göstererek, “Biz Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vurmasın diyerek çırpınırken, Yunanistan hukuksuz, biperva ansız itmeleriyle Ege’yi sığınmacı mezarlığına çevirmektedir” demişti.

BM KÜRSÜSÜNDEN IŞIK GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iye’de botları batırılan ve boğularak hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını göstererek Yunanistan’ın Veli Denizi ve Gün Doğusu Akdeniz’de göçmenlere yönelik zulümlerinin giderek arttığını belirtmişti.

“GERİSİNİ CUMA HASET BM’DE SÖYLEYECEĞİM”

Erdoğan’ın bu sözleri Yunanistan’birlikte tepkilere kat açarken Başvekil Kiryakos Miçotakis’ten yıpranmamış benzeri açıklama geldi. Yunan Başbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın suçlamalarına yanıtını cuma namazi günü BM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmada vereceğini söyledi. BM toplantısı için gittiği New York’ta dün ecnebi konuklarla bir araya gelen Miçotakis, “Kimesne Yunanistan’a kabadayılık yapamaz. Gerisini cuma haset BM’birlikte söyleyeceğim” dedi.

ÇAKER’Lİ KURULTAY ÜYESİ YİNE TÜRKİYE’Yİ GARAZ ALDI

Bu arada Yunan lobisine yakınlığıyla tanıdık ve ABD’nin Türkiye’ye F-16 satışına alın girişimleriyle dikkat calip ESIR Temsilciler Meclisi üyesi Chris Pappas de Erdoğan’ın Yunanistan ile ilgilendiren sözlerine tepki gösterdi. Sözcü’da yer kayran habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini “yalabık ve asılsız meşruhat” diye niteleyen Pappas, “Cemi dünyaya ulusların egemenliğine ocumak duyma çağrısı yapıyor ama kendisi Yunanistan’ın egemenliğini sürekli ihlal ediyor” dedi. ABD’li Kongre üyesi, Türkiye’ye F-16 satılmaması ve Erdoğan’ın yaptıklarından sorumlu tutulması amacıyla çabalarını sürdüreceğini üstelik ifade etti.Share: