Kurnaz reflektör dağıttı

Çorum’un İskilip ilçesinde güllabi ekipleri traktör kazalarının önlenmesi için başlatılan, “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi çerçevesinde çiftçilere reflektör dağıttı.

ilçeye sınırlı Şeyh köyünde traktörleri ile alay malay köy meydanında toplanan çiftçilere, İskilip İlçe Açıkgöz Komutanlığı gidiş geliş ekipleri eliyle, traktör kazalarını önlemeye müteveccih alınacak tedbirler ile bu tedbirler çerçevesinde traktörlerin trafikte görünürlüğünü arttıran reflektör ve sürücülerin devrilen traktörün altında kalmasını engelleyen ROPS (Koruma Çerçevesi) demirinin önemi anlatıldı. Eğitimin ardından traktör sürücülerine üçgen reflektör ve broşürler dağıtıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan izah bile, “İl Güllabi Komutanlığı kendisine amacımız; ilimizde meydana gelen gidiş geliş kazalarının şanlı tıpkı kısmını oluşturan traktör kazalarını bildirme aza indirerek kazalardan kaynaklı ahiret yolculuğu ve yaralanmaların önüne geçebilmek. Bu amaçla; trafik denetimleri ile gelişigüzel çiftçilerimizde farkındalık oluşturacak brifing ve bilinçlendirme faaliyetlerine bitmeme edilecektir” ifadelerine yer verildi. – ÇORUM

Share: