Bolu spor: Bolu’da düzenlenen TOSFED Baja Kupası ikinci yarışı sona erdi

2022 TOSFED Baja Kupası’nın Bolu’da planlı ikinci yarışı tamamlandı.

Bolu Huy Sporları ve Off Road Kulübü (BOLOFF) familya sahipliğinde Türkiye’nin mütenevvi illerinden 36 sporcunun 18 araçla katıldığı organizasyonda, toplanmış 500 kilometre uzunluğundaki Beygir Yaylası ve Aladağ etabı koşuldu.

Yarışların tamamlanmasının peşi sıra kent merkezindeki benzeri aksata merkezinde bağış töreni düzenlendi.

Törende dereceye revan sporculara yürek ve hediyeleri, Bolu Şehremaneti Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, İl Hars ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, AFAD İl Müdürü Cengiz Çavuş, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Haluk Saygılı ve BOLOFF Kulüp Başkanı Hüccet Turan marifetiyle verildi.

BOLOFF Pakt Başkanı Turan, AA muhabirine, güzel organizasyona ocak sahipliği yaptıklarını belirterek, “Sabık sene 250 kilometre olan parkurumuzu bu yıl 500 kilometreye çıkarttık. Bir Nice ilden 36 müsabık geldi. Doğaya zarar vermeden, kazasız şekilde yarışmayı tamamladık.” dedi.

Yarışmacıların Bolu’nun tabii güzelliklerini keşfettiğini dile getiren Turan, “Yaptığımız organizasyonla Bolu’nun katıksız güzelliklerini, yaylalarını, göllerini ve misafirperverliğini yarışmacılara göstermiş olduk. Yarışmaya katılan dizge organizasyondan çok memnun kaldı.” diyerek konuştu.

Share: