Kocaeli malumat! Taşmak Gusto Parkı’nda bağ bozumu güzelliği sarhoş etti

Bataklık Beğeni Parkı’nda güz güzelliği sarhoş etti

BOLU – Bolu’nun oylumlu turizm merkezi Bataklık Tabiat Parkı’nda sonbaharın gelişiyle alay malay boyut cümbüşü yaşatan ağaçların havadan görüntüsü mest etti

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Azmak Tabiat Parkı’nda sonbaharın gelişiyle gelişigüzel mülevven görüntüler oluştu. Yılın 4 mevsimi evcil ve yabancı binlerce turistin rabıt odağı haline gelen tabiat parkında alelhusus hafta sonları insan seli yaşanıyor.

Ankara ve İstanbul kadar iki ana şehir kent ortada meydan kayran ve Bolu site merkezine kısaca 13 kilometre uzaklıkta meydan alan Bataklık Tabiat Parkı, sonbaharda fotoğraf tutkunlarının bile evvel adreslerinden birisi oluyor. Sarı ve yeşilin hep tonlarının benzeri arada olduğu gusto parkı ve posta güzergahında oluşan dekor ışık tutkunları üzere bulunmaz vesile sunuyor. Gölcük Beğeni Parkı’nın insanı mest eden bağ bozumu manzarasının açıktan görüntüsü da kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Sonbahar için eşsiz tıpkısı kayran”

Çanakkale’den tatil üzere gelen Ersin Ersoy, “Bataklık Beğeni Parkı’na ilk defa geliyorum. Buradan bile Abant’a geçeceğim. Çok sunturlu. Sonbahar amacıyla bulunmaz aynı düzlük. Temizliği dahi iyice. Türkiye’dahi bunun kabil pir yerlerde pislik bırakıyoruz. Lütfen bırakmasınlar” dedi.

“Bize çokça ayrı ayrı geldi”

İzmir’den arkadaşlarıyla alay malay Azmak Tabiat Parkı’na mevrut Sarih Akyavaş, “Bu domuzuna doğayı çalmak için geldik. Çok beğendik. Natür çokça iyice. Biz Ege’de bu doğayı bilmiyoruz. Bizim bitki örtümüz hakeza değil. Bize çokça ayrı ayrı geldi. Yeşil, zerrin, turuncu renklerin birbirine girmesi bizi büyüledi” diye konuştu.

Share: