Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziya Çebi, Beşiktaş’ın bu sene herhangi bir zamanki kabil şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Bir, bu yıl bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol cesim. Dört, yabancı sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Yiğit Demir Çelik AŞ’nin çarkıt umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Her zaman olduğu kabilinden bu sezonda birlikte şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çokça memnunun. Rastgele spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var çünkü insanoğlunun yeryüzü gani bildiği öz futbol, sistem futboldan haddinden fazla bereketli anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli kırıcı peki, bura Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çekici Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Bir, bu sene bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol oylumlu. Dört, ecnebi sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Sunu önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin adına yenileri gelsin.’ derken ego dinç arkadaşları kastettim. Ego eski hakemleri sanki böyle kötülüyormuşum kadar algılanıyor, böyle benzeri molekül yok. 30 yaşındaki bir futbolcuyu gönderip bire bir topluluk gençleşmeye çalışırken illet TFF gençleşme hareketlerini başlatıp bile dinç çocuklara meydan vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım ama maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli ciddi evet, burası Beşiktaş, ego değilim sadece. Âdem bire bir topluluk, üzülürse çokça üzer.”

Tüvana oyuncuların transferlerinin sorulması konusunda de Çebi, dinç Türk aktör transferlerin Türk futbolunun birlikte Beşiktaş’a üstelik yardım vermesi üzere yapıldığını aktardı.

“Temiz’in koşmadığı coşkunluk yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan gelen Berkay, rastgele hangi kadar Başakşehir maçında yenildiysek da ona hangi kadar yer verdiğimizi bütün gördü. Zait, önlerinde Temiz ağabeyleri var. Necip’e taraftarlarımız ara sıra küsüyor kızıyor ama biraz falsolu oluyor. Temiz’in koşmadığı cuşuhuruş yeri yoktu Beşiktaş’ta. Nedeniyle bu zümre seçkin ahit için altyapısından gelen Necip Uysal’a ocumak ve merbutiyet tavzih etmek zorunda. Bunu birlikte umarım daha çok yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini akseptans etmediğini belirterek, “Kimsenin, alelhusus altyapıdan mevrut, gelişigüzel ateş namına itfaiye eri kabil koşmuş Temiz’e konu söylenmesini asla kabul etmiyorum. Temiz halen bizdedir ve bizde olmaya birlikte bitmeme edecektir. Bari hep altyapıdan mevrut çocuklarımız Necip gibi kulüplerine ilişkin, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Temiz’in yaptığını yapamayan çokça futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: