Batman siyasa: Batman Valisi Canalp, iki günde 30 köy gezdi

Batman Valisi Ekrem Canalp, Sason ilçesi temaslarında iki günde 30 köyü dolaşarak köylerde yaşan vatandaşların ve karye muhtarlarının sorun ve taleplerini dinledi.

Sason temaslarında Muş sınırında kâin Dörtbölük köyü ile başlayan Ilbay Ekrem Canalp, orada örgensel karye kahvaltılıkları ile köydeki vatandaşlar ile gelişigüzel kahvaltı yaparak sorunlarını dinledi. Peşi Sıra Dağçatı köyüne geçen Ilbay Canalp, orada köy heyeti namına dernekevi karye kıyafetleriyle köydeki eş heyeti yoluyla karşılandı. Dağçatı köyünde köydeki kadınlar ve çocuklarla istekle benzeri arkadaşça gerçekleştiren Ilbay Canalp, arkası sıra evvel günkü köy gezisinde sırasıyla Dikbayır köyü, Soğanlı köyü, Suarkı köyü, Kulaksız köyü, Geçitli köyü, Yiğitler köyü, Güvercinlik, Gürgenli köyü, Topluca köyü, Dereköy, Dereiçi köyü, Umurlu, Cevizli köylerinde vatandaş ve karye muhtarları ile aynı araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Ilbay Ekrem Canalp’ın ikinci günkü köy ziyaretlerinde 3000 rakımlı Mereto Dağı eteklerinde kâin karye ve mezraları dolaşarak orada kâin yurttaş ve muhtarların taleplerini dinledi. İki günde 30 karye ve bir nice mezra dolaşan valinin temposuna yetişmeye müteharrik yer ve ilçelerdeki çekicilik amirlerinin epey güçsüz olduğu görüldü. – BATMAN

Share: