Atatürk Kupası Taekwondo Şampiyonası Dalaman’da gerçekleşti

Muğla Taekwondocuları Atatürk Kupası amacıyla Muğla’nın Dalaman ilçesinde yarıştı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilciliği 2022 Elektrik Programında düzlük düz “Atatürk Kupası Taekwondo Takımlar Şampiyonası” Dalaman ilçesinde 150 civarında sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Şampiyonaya dair hikmet veren İl Temsilcisi Göktaş, “Şampiyonaya 10 kaza ve 15 spor kulübünden tahminî 150 sporcumuz savaşım etti. Katılan bütün sporcularımızı ve onları hazırlayan antrenörlerimizi kutlama ediyorum. Muğla Taekwondosunun, sporcularımızın gelişmesi amacıyla bu müsabakalar çokça önemlidir. Bu vesileyle başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de bilinmeyen etmiş olduk. Zevalsiz gocunmak ve dualarla anarken “Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. – Bilcümle ümidim gençliktedir.” diyerek emanet ettiği gençlerimiz amacıyla mücadeleye bitmeme edeceğimizi buradan tıpkısı misil henüz uyarmak isterim. Bizleri temas ant destekleyen ve yanımızda olan başta Federasyon Başkanımız Prof.Dr. Takatli Şahin’e, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürümüz, Musa Kazım Açıkbaş’a, sülale sahiplikleri, sponsorlukları ve samimiyetleri için Dalaman Belediyesi Spor Kulübü Koordinatörü Taekwondo Antrenörümüz Sayın Hamdi İlhan’a teşekkür ederiz” dedi.

Şampiyonaya Dalaman Kaymakamı Ongun Yakuta, Muğla Toyluk ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Misyon Göktaş katıldı. – MUĞLA

Share: