Kızının yaşamını yitirdiği yola kapanan annenin feryatları kalpgâh parçaladı

6 Teşrinievvel tarihinde sabahleyin haddinden fazla erken saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesine mecbur Armutalan Mahallesi’nde meydana gelen olayda darülfünun sınavlarına hazırlanan ve yaz tatilinde ailesine destek olmak için tıpkısı otelde çalışan 18 yaşındaki Berfin Günden, ailesiyle yaşadığı evden, kazadan 2 hafta ilk aldığı elektrikli bisikleti ile çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Berfin Günden bisikleti ile yolda düştü. Yoldan sabık bire bir vatandaşın yerde yatan gailesiz kızı görüp 112 Müstacel Servisi aramasının peşi sıra ilçe namına gelen keyif ekipleri, genç kızı Marmaris Ululuk Hastanesi’hangi kaldırdı. Yapılan cümle müdahalelere rağmen zihayat kız hayata tutunamadı. Kaza ihbarının geldiği geçmiş andan itibaren konuya hassasiyet ile yaklaşan Marmaris İlçe Itimat müdürlüğü ve Marmaris Cumhuriyet Savcılığı kaymakamlık ile ilişik çok kapsamlı araştırı ve anket yapmaya devam ediyor.

ACILI AİLE KAZANIN AYDINLATILMASINI İSTİYOR

Acıları hala önce günkü kabil zinde olan ve yasları bitmeme fail aile, kazanın olduğu yere rastgele periyot gelerek kazayı gören olup olmadığını araştırıyor. Berfin’in babası 59 yaşındaki Beşir Günden, “Ben kaza saatinde uyuyordum. Annesi uyandırırdı. ‘Kızım kahvaltı yapmadan evden çıkma’ demiş, o dahi ilk defa annesine ‘hakkını helal ten ben kahvaltı yapmayacağım’ dedikten sonradan çıkıp gidiyor. Telefonuna baktığımızda en üst 06.58’te ablası ile konuşuyor sonradan 7’yi 2 geçe arıyoruz benzeri henüz ulaşamıyoruz. Hangi olduysa o dört dakikada oldu diye niteleyerek düşünüyoruz. O saatlerde buradan güzeşte servis araçları, dolmuşlar, vatandaşlar gelip geçiyor biz kimseyi suçlamıyoruz ancak kazayı gören varsa ellerini vicdanına koysunlar ne peki bize anlatsınlar” dedi.

“BENİM KIZIM ÇAĞ KAYBINDAN RUHSUZ”

Kederli ata Günden, “Yoldan güzeşte kazayı görenlerin bize anlatmasını istiyoruz, aklımızda bilcümle soru işaretleri var. Benim kızım tutum ettiğimize bakarak sunma bir iki fire saat burada kalıyor. Berfin kafasını çarpmış amma zaman kaybından kalbi durarak öldü. 7’yi 40 geçe kaldırıldığı hastanede etibba engelleme ediyor ama kurtaramıyorlar maatteessüf Berfin’i kaybediyoruz” şeklinde konuştu.

“AKLIMIZDA HEP SORU İŞARETLERİ VAR”

Yaslarının hala devam ettiğini ve kimseyi suçlamadıklarını tamlayan Beşir Günden, “Aklımızda bütün istifham işaretleri var, Allah rızası üzere kazayı gören pekâlâ olduğunu bilen varsa söylesin biz tanımak istiyoruz. Berfin’i kalın kafalı getiremeyiz amma olayı aktarmak istiyoruz. Bizim kuşkularımız şu; Berfin’e biri çarpmamış da olsa ayrımsız anahtar önünü kesmiş mümkün kızım panik yaparak dengesini kaybedip duvara çarpmış kabil. Ilçe yaptığı yokuştan gelişigüzel dönem bisikleti ile gidip geliyordu bu düz yolda bittabi ilçe yaptığını hala aklımız almıyor. Olayı gören varsa bize bildirse genişlik azından rahatlarız” diye konuştu.

“BENİM KIZIMIN BAŞINA GELDİ. BAŞKALARININ BAŞINA GELMESİN”

33 bölüm ilk 18 yaşındaki kızını toprağa veren ve kızının birey verdiği yolda hala ağıtlar yakan acılı anne Naciye Günden, “Yoldan geçenler selen verseydi, belki kızım kurtulurdu. Cenabıhak rızası amacıyla biri görseydi, ambulansı arasaydı, çarpmış da olsa ego affedecektim. Çünkü kazadır olmuştur derdim, benim kızım sakim saat burada forma çağ kaybetmiş biraz vicdan diyorum” diye niteleyerek, başka insanların da ayrımsız durumda kalmaması üzere herkesin duyar ve kırılan olmasını istedi.

Share: