Altıeylül yarıyıl şenliği başladı

Altıeylül Belediyesi’nin çocukların ve ailelerinin meşgul mahmul tıpkısı devir tatili geçirmesi için hazırladığı ‘Yarıyıl Sinema ve Tiyatro Şenliği’ nazik ayrımsız coşkuyla başladı. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik 17 seans beyaz perde 19 gösterim seyretme oyunu ve sürpriz hediyeler 4 Küçük Ay’a büyüklüğünde çocuklarla ve ailelerle buluşacak.

Altıeylül Şehremini Hasan Cebbar, çağ tatilinde çocukları tiyatroyla buluşturuyor. Hazırlanan program dahilinde 23 Aile-4 Küçük Ay 2023 tarihleri ortada birbirinden tınlamalı 17 vizyon sinema filmi, 19 gösterim oyun oyunu çocuklarla ve yetişkinlerle buluşacak. Fasıl Şenliği’nin önce gününde Şehriyâr Abdülhamid Konak Hisse Senedi Merkezi Sinema Salonu’nda yavru sinemaları ‘Ralph ve İnternet” ile “Moana” izlendi. Akşam Ezanı saat 20.00’da ise Halas Hattı sinema filmi yetişkinler amacıyla gösterimdeydi. Beyaz Perde filmlerine torunlar ve aileleri çetin demet gösterdi. Şişman benzeri heyecanla filmleri izleyen dallar, esenlik meşgul dakikalar geçirdi.

Çocuklardan Başbuğ Orion’ya teşekkürname

Filmlerin böylelikle sinemayı ve tiyatroyu haddinden fazla sevdiklerini belirten kollar Altıeylül Belediye Reisi Hasan Avcı’ya teşekkürname ettiler. Zaman Sinema ve Temaşa Şenliği dahilinde Hükümdar Abdülhamid Han Iş Merkezi Beyaz Perde Salonu’nda Ralph ve İnternet, Moana, Hayvanat Şehri, Leylekler, Kabadayı ve Bolt ünlü yavru filmleri 28 Sülale Cumartesi gününe büyüklüğünde saat 13: 00 ve 16: 00’da gelmek için iki projeksiyon, 24 Ocak Salı Adanış; Kutsal Cenk, 25 Ocak Çarşamba Malazgirt 1071, 27 Karı Cuma Akif ve 28 Ocak Cumartesi Kesişme; İyi kim Varsın Eren kabil birbirinden değerli kavrayış filmler gine Şehriyâr Abdülhamid Eğlek Gelişim Merkezi Beyaz Perde Salonunda saat 20: 00’da gösterimde olacak. Şenliğin 2. Haftasında ise Hasan Duygusal Ekin Merkezi’nde 29 Familya Ahzüita haset saat 20: 00’da Ego Mimar Sinan oyunuyla başlayacak ve 4 Şubat Cumartesi gününe büyüklüğünde sürecek. Kurbağa Prens, Hangisi Arkadaşım, Tıpkısı Park Hikayesi, Mızıkacılar Bremende, Cambaz Kardeşler ve Hacivat ile Karagöz Sokaklarda adlı bala tiyatroları saat 12: 00 ve 14: 00’da kalkışmak için günde 2 seans sahnelenecek. Birbirinden kızıl ve adlı oyuncular eliyle sahnelenecek olan Paraya Yarayışlı, Sen Gülersen, Amele, Hayal Rüzgarları, Seninle Evlenir miyim, Kelepçe Istimal Kılavuzu adlı koca tiyatroları ise seçkin akşam saat 20.00’da Hasan Can Ekin Merkezinde tiyatroseverlerin huzuruna çıkacak. – BALIKESİR

Share: