Adlı aktör Melek Baykal havaalanındaki uygulamaya çektiği videoteyp ile isyan etti: Hakeza rezalet görmedim

Denizli’da erte Merkezefendi Kültür Merkezi’nde ‘Ahududu’ ünlü seyretme oyununu sahneleyecek olan ünlü sanatkâr Ferişte Baykal havaalanında yaşadığı olaya başkaldırma etti.

ÇIKIŞA KADAR AKIN ETMEK ZORUNDA KALDI

Ünlü artist Alaçık Havaalanı’na iniş yaptıktan sonradan kent merkezine müracaat etmek için taksiyi çalmak istedi. Ancak bagajları alan göçüm havaalanı ortamında bulaşan almanın haram olduğu gerekçesi ile Baykal ve iki oyuncu arkadaşını havaalanının çıkış belgesi kapısı önünde alabileceğini söyledi. Çıkışa büyüklüğünde akin etmek zorunda mütezayit 68 yaşındaki artist nefes nefese kaldı.

“TAKSİ ÖNDEN GİDİYOR BİZ YÜRÜYORUZ”

Yaşadıkları videoya kaydederek paylaşan Baykal’a takipçilerinden destek geldi, uygulama eleştirildi. Üşüşmek zorunda kaldığı mesafenin 1,5 kilometre olduğunu söylediği videoda sık sık havaalanı çıkışı ve terminal binalarını gösteren Baykal, “Bakın ta uzaktaki binadan itibaren yürüyoruz. Taksiler bagajı alıyorlarmış, fakat yolcuyu alamıyorlarmış. İlerdeki güvenlik kapısına kadar yürütüyorlar müşteriyi. Nedir bu rezalet, nereden kaynaklanıyor dediğimde da efendim Denizli Belediyesinin aynı emri bu diyorlar. Böyle husus görülmüş mü?” dedi.

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE HAKEZA KEPAZELİK GÖRMEDİM”

“Birisi bana bunu anlatsın” ifadelerini kullanan Baykal “Halimize bakın üç kadın Denizli’ye indik. Temsil oyunumuz var. Ta gitgide gördüğünüz ışıklardan yani şuradan 1,5 kilometre yol yürüyorsunuz… Taksi önden gidiyor bavullarımızı aldı. Tığ yürüyoruz. Hakeza aynı madde nerde görülmüş yani. Ego hayatımda dünyanın tek yerinde hakeza maskaralık görmedim.” diye konuştu.

“NEDİR BU KEPAZELIK?”

Artist ‘böyle kepazelik görmedim’ başlığıyla yaptığı paylaşıma ise şu notu düştü: ” İstanbul’dan Denizli havalimanına iniyorsunuz… Taksiler orada bekliyor. Taksiyle anlaşıyorsunuz. Birlik bineceksiniz göçüm şoförü diyor ki; ‘binemezsiniz, ego bagajlarınızı alırım sizler yürüyerek asayiş kapısına eş güvenlikten alırım sizi’ diyor… Tanrı aşkına dünyanın neresinde var böyle bire bir genişlik…Var bile ben mi bilmiyorum? Hastası var, yaşlısı var, engellisi var, hamilesi var… Olacak iş midir bu soruyorum sizlere…. Neyse, 1,5 – 2 km yolu tabanvay güvenlik kapısına geliyoruz. Tuttuğumuz araçta bizi strateji yazar yanımızda geliyor. Güvenlikte vazifeli polislere soruyorum nedir bu rezalet diye niteleyerek? Aldığım yanıt şu; Melek bayan bizimle yani emniyetle ilgili bir ebat değil… Bu tamamen Izzet Hava Meydanları İşletmesi ve Denizli Belediyesi’nin uyguladığı bire bir durumdur. Maatteessüf 2 senedir de ebat böyle diyor… Basit şaşkınım sinirliyim ve üzgünüm Vatandaşın durumu içler acısı… Yurttaş her zaman olduğu kadar cezalandırılıyor…”

Share: