Justin Bieber saz haklarını 200 milyon dolara sattı

2009 yılında YouTube’da keşfedildiğinde daha bala yaşta olan Justin Bieber aradan güzeşte 14 yılda hem bir balaban hem üstelik dünyanın yeryüzü nazik müzik yıldızlarından biri haline geldi. Bieber rekor bir anlaşmaya imza atarak kariyerinde yeni benzeri aşamaya geçti.

200 MİLYON DOLAR ALACAK

Kanadalı hanende Justin Bieber, bilcümle müzik kayıtlarının yapıt haklarını Hipgnosis Songs Capital şirketine sattı. Justin Bieber’ın Hipgnosis Songs Capital’la yaptığı anlaşmanın şartları resmi adına açıklanmadı. Fakat AFP fen ajansı, 28 yaşındaki adlı şarkıcının 200 milyon dolar alacağını yazdı.

ANLAŞMA 31 ARALIK 2021 ÖNCESİ BILCÜMLE ŞARKILARI KAPSIYOR

Anlaşma, Justin Bieber’ın 31 Mabeyin 2021 öncesi kaydedilen tüm şarkılarını kapsıyor. 290 haz beyninde sonuç yılların yer çokça dinlenen pop şarkılarından ‘Baby’ ve ‘Sorry birlikte var. Anlaşmaya göre Bieber’ın şarkıları bölüt sarih ortamda çalındığında, Hipgnosis Songs Capital’a uzlaştırma ücreti ödenmesi gerekecek.

“ALTIN VE PETROLDEN DAHA DEĞERLİ OLABİLİR”

2028’üstelik kurulan Hipgnosis Songs Capital’ın kurucusu Merck Mercuriadis, henüz evvel yaptığı tıpkısı açıklamada, “Hit şarkılar, kızıl ve petrolden daha zer olanaklı” demişti.

Share: