3 mahallenin bağlantısını sağlayıcı yolun yarısını ırmak yuttu

3 mahallenin bağlantısını sağlayıcı yolun yarısını nehir yuttu

Mahalle Muhtarı Esas Aslanbey:

“Bu gidişle Sakarya Nehri, vatandaşın bağını bahçesini alacak”

SAKARYA – Sakarya’nın Kişmiri su ilçesinde üç mahallenin bağlantısını sağlayıcı ve kısaca 100 hanenin kullandığı nöbet, Sakarya Nehri’nde oluşan erozyon cihetiyle çökmeye bitmeme ediyor. mahalle muhtarı, “Bu gidişle Sakarya Nehri, vatandaşın bağını bahçesini alacak” diye niteleyerek duruma aksülamel gösterdi.

Ayla Mahallesi ile Memleha ve Yeni mahallelerini birleştiren Takım Evler mevkii 1016 Sokak’taki 100 hanenin kullandığı kere, iddialara göre Büyüklük Akarsu İşlerinin dolgu çalışmasının arkası sıra oluşan erozyon cihetiyle yıkılma tehlikesiyle yüz yüze kaldı. Bölgede oluşan erozyon cihetiyle yolun ayrımsız bölümü Sakarya Nehri’ne karıştı. Daha öncesinde şerit çekilerek tılsım alınmaya çalışılan ve yarısının çökerek nehre karıştığı kat için mahalle sakinleri çözüm bulunmasını istiyor.

“Bu gidişle Sakarya Nehri, vatandaşın bağını bahçesini alacak”

Yetkilileri daima aradıklarını fakat bir kavrayışsız aktarılma alamadıklarını nâkil Arkaç Mahallesi Muhtarı Temel Aslanbey, “Durumu yetkililere bildirmemize rağmen ilgilenilmiyor. Irmak, 5 kamer eski halinden henüz bile içeriye girdi, çıktı hırs arz etmeye başladı” dedi. Nehrin henüz önceki halinde da 15 metre daha içeriye girdiğini anlatım fail Aslanbey, “Posta çöktü, değme güzeşte aktarılma daralıyor. Arsalar hınç altında. Bu gidişle Sakarya Nehri, vatandaşın bağını bahçesini alacak” dedi.

Share: