Eskişehir’e mevrut depremzede ailelerin çocukları üzere valilikte nikah töreni

KAHRAMANMARAŞ’tan hareket sonrası Eskişehir’e gelen Erdoğan ve Keder ailelerinin kentte ateş parçası çocukları Nazlı Erdoğan ile Aykut Keder, il binasındaki nikah töreniyle dünyaevine girdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri hasar gören Erdoğan ve Endişe aileleri, Eskişehir’dahi dinamik çocukları Nazlı Erdoğan ve Aykut Endişe’un yanına geldi. Nişanlı olan çiftin nikah töreni, Eskişehir Valiliği’nde yapıldı. Çifteler Şehremini Mesabe Bıyık’ın kıydığı nikahta, çiftin şahitliklerini Ilbay Erol Ayyıldız, SELIM Parti Eskişehir Mebus Emine Fer Günay ve MHP Eskişehir Milletvekili Mukavemetli Nurullah Bataklık yaptı.

Ilbay Ayyıldız, gailesiz tekme mutluluklar dileyip, “Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçe merkezli yaşanan ve birçok ilde etkisi mahsus sarsıntı felaketi dolayısıyla hayatlarını kaybeden eksiksiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ivedi şifalar, muazzez Türk milletimize dahi başsağlığı diliyorum. Kıyılacak olan bu nikahın gençlerimiz ilkin olmak üzere onların nadir ailelerine, kül sevdiklerine ve aziz Türk milletine hayırlar getirmesini talep ediyorum. Rabb’im gençlerimizin yolunu ve bahtını engelsiz eylesin. Ayrımsız yastıkta akbaba, iki cihanda da mutlu olsunlar” dedi.

Share: