1 HAFTALIK BEBEĞİ CAMİ AVLUSUNA INFIRAK ETTİLER

KARAMAN’dahi cami avlusuna ayrılma edilmiş halde 1 haftalık olduğu değerlendirilen bebek bulundu. Hastanede tedaviye alınan bebeğin, kundağında isminin ‘Zeynep’ olduğu tamlanan sıcaklıkölçer bulunurken, polis güçleri bebeği bırakan gönül evet de kişilerin tayin edilmesi için mücahede başlattı.
Olay, akşam saatlerinde Mansur Ağababa Mahallesindeki Çelebi Camisi’nde meydana geldi. akşam namazı için camiye gelenler, avluda terk edilmiş halde, ara bozuculuk zarfında bebek buldu. İhbar, üzerine camiye polis ve keyif ekipleri gönderme edildi. Sağlık ekiplerince Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılan süt kuzusu, müstacel serviste yapılan geçmiş esenlik kontrolün peşi sıra tafsilatlı sondaj amacıyla bakir doğan bunaltıcı bakım servisine alındı. Doktorların 1 haftalık olduğunu değerlendirdiği bebeğin kundağında ise isminin ‘Zeynep’ olduğunu belirten denli bulundu.
Tedavisi devam fail Zeynep bebeğin doktoru Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sevgi Vurucu, şunları söyledi
“Bebeğin kestirmece 1 haftalık yahut 10 günce olduğunu anlayış ediyoruz. Göbek bağı düşmüş, gözleri halen ödemli, şişkin duruyor. Bebek geldiğinde umumi durumu mebzul idi. Muhtemelen beslenmiş, içki şekerine baktık, gür durumdaydı. Çocuğumuzu bakir doğan servisimize yatırdık. Şu dakika bir hayati tehlikesi yok. Tığ burada besledik, kanlarını aldık. Hoppadak biraz sarılık görünümü var. Onun için üstelik otama başlattık. Daha soluk sonuçları çıkmadı amma bebeğimiz dosdoğru. Şimdilik tedavisi bitmeme ediyor. Dem sonuçlarına göre de planlarımızı yapacağız. Bebeğin üstünde ayrımsız gömlek bulmuş arkadaşlar ‘Zeynep’ çağa demişler. Annesi anca yazmış. Biz da da acilde kaydı ‘Zeynep bebek’ yerine açıldı.

Share: