10 günce bebeği cami kapısına bırakıp infirak ettiler

Karaman’üstelik cami kapısında 10 dönem ilk doğduğu belirlenen tecezzi edilmiş süt kuzusu bulundu. Sağlık durumu bereketli olan bebeğin annesini bulabilmek üzere polis himmet başlattı.

Olay, akşam ezanı saat 19.20 sıralarında Mansurdede Mahallesi 72. Sokak’ta kâin Çelebi Camii’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, yatsı namazına mevrut cami cemaati salat çıkışında kapının önüne mevdu bebeği görerek durumu afiyet ve polis güçleri ekiplerine bildirdi. Camiye gelen afiyet ekibi, bebeği alarak Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesine götürdü.

Bebeğin sağlık durumu ferah

2 kilo 84 gram ağırlığında olan kız süt kuzusu kaldırıldığı Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesi Yenidoğan Kırıcı Bakım Servisi’nde otama altına makbuz. Bebeğin kontrollerini yapan Yavru Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Bağıntı Vurucu, “Bebeğimiz akşam ezanı saatlerinde cami avlusunda bulundu. Polisler vasıtasıyla 112’ye bildirilip hastanemize getirilmiş. Tahminî 1 hafta 10 günlük olduğunu tahmin ediyoruz. Bebeğin gömlek bağı sakıt, gözleri hala ödemli ve tümsekli duruyor. Bebeğin geldiğinde genel durumu iyiydi. Beslenmiş galiba dem şekerine baktık, soluk şekeri dolgunca ve üst ısısı da yerindeydi. Çocuğumuzu kullanılmamış doğan servisimize yatırdık. Şuan tıpkı hayati tehlikesi namevcut. Tığ burada besledik, içki aldık. Takkadak biraz hepatit görünümü var, onun üzere ışık tedavisine başladık. Dem sonuçları henüz çıkmadı ama bebeğimiz dosdoğru ve şimdilik tedavisi bitmeme ediyor. Koku sonuçlarına göre planımızı yapacağız. Bebeğin üstünde bir mertebe bulmuş rüfeka. Zeynep bebek demişler, annesi anca yazmış” dedi.

Polis, bebeği cami kapısına bırakan anneyi bulabilmek için himmet başlattı. – KARAMAN

Share: