Manisa FK-Adanaspor maçının peşi sıra

Spor Mabat 1. Lig’in 7. haftasında ağırladığı Adanaspor’u 3-2 yenen Manisa FK’nin teknik direktörü Uzun Eriş, geriye düşmelerine karşın mücadeleyi bırakmadıklarını belirtti.

Maçın arkası sıra planlı basın toplantısında müsabakayı galibiyetle tamamlandıkları amacıyla mutlu olduklarını nâkil Uzun Eriş, maçın evvel 30 aceleten istedikleri kabilinden oynayamadıklarını, yaptıkları hatadan yedikleri golle geriye düştüklerini dile getirdi.

Geriye düşmelerine rağmen mücadeleyi bırakmadıkları amacıyla oyuncularını tebrik eden Eriş, “Bardağın meşgul yoluyla bakınca, yenik duruma düştüğümüzde oyunu bırakmayan, sonuna büyüklüğünde strateji fail tıpkısı topluluk haline dönüşmemiz müjdeli bire bir gelişme. 30-45 an aralığında bereketli baziçe oynadık. Bunun için antrenmanlarda çokça bereketli çalıştık. Bu müddet aralığında doğru geçişleri yapınca, golleri bulduk ve ilk yarı bitmeden öne geçtik. İkinci yarıda dahi oyunu koruduk ve 3-1’i yakaladık.” diye niteleyerek konuştu.

Eriş, müsabakayı berenarı ısıdam tıpkısı havada oynadıklarına özen çekerek, şunları kaydetti:

“Bizlerin birlikte kenarda koku almakta zorlandığımız tıpkı ortamda oyuncularımızdan koşmalarını istiyoruz. Teşrinievvel ayı geldi diyerek sıcaklıklar 20 adım düştü mü? Planlamayı fail izinli kişilere sesleniyorum, lütfen irade ediyorum ellerini vicdanların koysunlar. Bu saatlerde ve bu kadar sıcakta çocukları oynatmak bire bir kıya kadar elem verici. Bu konuda hassas olmaya çağırıyorum. İnsan sağlığı herhangi bir şeyden elan değerli.”

Manisaspor forması giyen Michal Meduna’nın 2006’üstelik lüks sıcakta oynanan maçta kalp krizi geçirdiğini hatırlatan Eriş, federasyon yetkililerinden karşılaşma saatlerinin hava şatları göz önünde bulundurularak planlanmasını talep etti.

Eriş, kulübün iktisadi şatlarını göz uğrunda bulundurarak gailesiz benzeri topluluk kurduklarını kaydederken, “Gecemizi gündüzüme katıyoruz. Karşılaşma sayımıza ve puanımıza bakınca sonuç rütbe başarılılar. Biz zat adımıza yolun başındayız. Bu torunlar gelişecek, çalışacak ve ilerleyen zamanda kulübümüze imdi ulama verecek.” ifadelerini kullandı.

Karaveli: “Kaybetmeyi türe etmedik”

Adanaspor Teknik Direktörü Alemdar Karaveli, 30 dereceyi bulan sıcaklıkta saat 13.30’bile başlayan mücadelenin oyuncuları az çok zorladığını aktardı.

Sıcak havanın sporcu sağlığı ve oyun kalitesi amacıyla huysuz bir genişlik olduğunu vurgulayan Karaveli, “Federasyonun karşılaşma planlama bölümündeki rüfeka bu kararlarını lütfen gözden geçirsinler. Manisa, Bodrum, Adana veya Denizli’üstelik eksiksiz birlikte bu saatte, 90 zaman değil, 1 saatliğine halı düz maçı yapsınlar, sonrasında dahi bu kararlarını gözden geçirsinler.” değerlendirmesinde bulundu.

Müsabakaya planladıkları kabilinden başlayıp, önce 25 dakikada kurdukları külfet sonucu golü bulduklarını dile getiren Karaveli, sonrasında alan savunmasında iştiyak ettikleri oyunu sergileyemediklerini, rakibe geniş alanlar verip, 2 gol yediklerini anlattı.

İkinci yarıda duran toptan yedikleri golün oyuncuların moralini bozduğunu tamlayan Karaveli, şunları kaydetti.

“Rakibimiz 10 kişi kalana kadar oyunun akışı istediğimiz üzere gitmedi. Ancak rakibimizin 1 can eksilmesinden sonraları oyunun hakimi olduk. Hem oyun hem birlikte oyuncu değişikliği yapıp, 2 santrforlu sisteme geçtik. Az Buçuk henüz manzara üretebildik fakat hoppadak penaltıyla gol atabildik. Buradan beraberlikle ayrılsaydık bahtiyar olmayacaktık, çünkü kazanmayı istiyorduk. Belki kazanmayı türe edecek oyun oynamadık ama kaybetmeyi bile hak etmedik.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: