1 DAKİKADA 6 BAKLAVA YİYEREK YARIŞMAYI KAZANDI

İZMİT’te Gaziantep Lansman Günleri kapsamında planlı Baklava Yeme Yarışması’nda, 1 dakika içerisinde 6 baklava yiyici Fatih Tiryakioğlu bir numara oldu. Tiryakioğlu’na 1 tepsi baklava dürü edildi.

İzmit’te bulunan İnterteks Fuar Alanı otoparkında planlı Gaziantep Tanıtım Günleri, erte başlayacak. Gaziantep yöresine has şekerli, ilkbahar, kemirmek ve bir nice ürünün tanıtıldığı etkinliğin tanıtımı için, zaman ‘Baklava Yeme Yarışması’ düzenlendi. Yarışmaya katılan 5 kişiden biri olan Fatih Tiryakioğlu, 1 an içerisinde 6 baklava yiyerek yarışmayı kazandı. Ödül namına tıpkısı tepsi baklava kazanan Tiryakioğlu, “Bugün iyice tıpkı yarışmaya katıldım ve bir numara oldum. Tatlı birlikte güzeldi. Ben Ordu’luyum, amma Gaziantep’in herhangi bir şeyini takip ederim. Yarışmada bile fazla zorlanmadım” dedi.

Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu Umumi Başkanı Hasan Özaygut, “Gaziantep’i Kocaeli’de yaşatmak amacıyla yıllardan beri çalışıyoruz. Bu yıl bu etkinliği 8’inci el düzenliyoruz. Genellikle çokça deli dolu geçen ayrımsız fuar oluyor. Bilcümle Marmara bölgesinde dinç ve Gaziantep yemeklerini, tatlarını işitmek talip herkesi bu fuara bekliyoruz. Burada 100 esnafımız var. Tümü orjinal Gaziantep ürünleridir. Burada seçkin şey var. Gaziantep’e gidemeyenler amacıyla tığ Gaziantep’i getiriyoruz” diye konuştu.

Share: