Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren kırıcı sis, hayatı ters yönde etkiledi.

Günlerdir çalışkan olan itici albeni ve fasılalı yağışların peşi sıra ilçede sabah saatlerinde yavaş sis çalışkan oldu. Trafiği olumsuz etkileyen sis evire çevire görüntüler oluştururken, ara sıra vatandaşlar ise çökertme telefonuyla o andaç fotoğrafladı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere göre, ülkemizin şimal ve maşrık kesimlerinin modüler ve saha düzlük çokça bulutlanmış, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Ordu, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un gün batısı ilçelerinin baran ve sağanak yağışlı, değişik yerlerin az bulutlu ve sarih geçeceği hesap edildiği belirtildi. Sabahleyin ve geceleyin saatlerinde Itidalli Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Küçük Asya’da düz düzlük sis ve inç olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da kış mevsiminin kendini mecmu gösterdiğini tabir eden Yağı Eğlek, “Günlerdir Yüksekova’da albeni baya soğudu. Imdi şita zamanı. Geçtiğimiz günlerde filhakika kar yağışı olmuştu, şu zaman dağlar karlar altındadır. Zaman sabah saatlerinde işe başvurmak üzereyken Yüksekova merkezinde yavaş sis hakimdi. Bundan Sonra kar havası var” dedi.

Share: