Van haberleri! Adana’da glomus tümörüne yakalanan pestil Van’da sağlığına kavuştu

Adana’birlikte glomus tümörüne yakalanan rahatsız Van’dahi sağlığına kavuştu

VAN Boynunda kestirmece 4 santimlik glomus tümörü olan Adanalı tutkun, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan kalburüstü ameliyatla sağlığına kavuştu.

Adana’da hayatiyetli Emine Sarıdoğan isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Adana ve Mersin Ağacı ilkin oluşmak için birçok ildeki nazik hastanelerle iletişime güzeşte Sarıdoğan, istediği sonucu alamayınca arayışına bitmeme etti. Toplumsal medyada Lokman Doktor Van Hastanesi Ruh ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e vasıl Sarıdoğan, işler olmaya karar verdi. Kestirmece tıpkı hafta önceki Van’a mevrut Sarıdoğan, yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişkin açıklamada bulunan Lokman Hekim Van Hastanesi Ihtisas ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Adana’dahi teşhis konulduktan sonraları hastanın ameliyatı yapacak doktor arayışına geçtiğini rapor ederek, ” Türkiye’birlikte Allah’a şükür çok gür hekimlerimiz var. Seçme şehirde artık gelişigüzel dal ile ilgilendiren haddinden fazla ongun hekimlerimiz var ama glomus tümörü çok ender görülen tıpkı çor olduğu için hekimin haddinden fazla gür olması yetmiyor. Elan başlangıçta bu ameliyatları özne tıpkı hekim olması lazım. Filhakika Mersin Ağacı’deki tıpkısı müderris hekim ‘Ben önceleri yapamadım amma duygu damarla ilişkin gelişigüzel makule ameliyatı yapan birisiyiz. İsterseniz yaparım’ demiş. Riskleri olacağını söylemiş ve hastayı uyarmış. Bağımlı tığ haddinden fazla çok yaptığımız amacıyla hastayı bu konuda bilgilendirdik. Şu asıl kadar yaptığımız tümörler içerisinde seninki çok nazik benzeri ur değil dedik hastamıza. Tahminî 4 santimlik tıpkısı tümörü vardı amma buna rağmen iskân yeri çok yukarda olduğu üzere bizi bile zorladı. Antrparantez ameliyatta, ongun kim ayrıksı yerde yaptırmadı, tığ da bu büyüklüğünde tecrübeye rağmen zorlandık dedim. Çarşamba günü geldiler, ayrımsız dolaşma cerrahi müdahale yaptım yarın üstelik taburcu olacak” dedi.

Van’a Türkiye’nin birçok ilinden glomus tümörlü hastanın geldiğini tamlayan Başel, “Gittiği hastanelerde ‘masada kalabilirsin, damla olabilirsin’ demişler. Allah’a şükür tek karışıklık gelişmedi. Baskı bire bir işler oldu ama sonucu çok dolgunca oldu. Eskiden haddinden fazla yadırgıyorlardı ama deminden haberleri görünce Ordu’dan, Sakarya’dan, Tekirdağ’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan gelince hastalar birlikte bundan sonra benimsedi” ifadelerini kullandı.

Van’de yapılan başarılı ameliyatla sağlığına mülaki Emine Sarıdoğan ise ilk duyduğunda haddinden fazla huzursuz olduğunu belirterek, “Hem uzak hem de bittabi benzeri yerdir diye niteleyerek zaaf etmiştim ama hiç öyle değilmiş. Hocama çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

Sarıdoğan’ın kızı Fulya Sarıdoğan da, Adana ve Mersin Ağacı özellikle başlamak üzere biraz nazik hastaneye gittiklerini ancak seçkin sonuç alamadıklarına ilgi çekerek, “Bize yüzde 40 katre, yüzdelik 10 ölümle sonuçlanabileceği ve yüzdelik 50 dahi yaşayabileceği söylendi. Katıksız kendisine bu bizi haddinden fazla yıprattı. Ateş bire bir dönüş geçirdik ve tıpkısı arayışa girdik. Haddinden Fazla şükür Halil Hocama ulaştık. Akıbet adına 2 günde ameliyatımız oldu. Her öz uğrunda ilerledi. Tığ çok mutluyuz. İyi kim Lokman Doktor Van Hastanesine geldik ve Halil Hocamıza ulaştık. Seçme konuştuğumuz emanet ‘Neden Van? Bambaşka doktor mu yok? İstanbul, Ankara’ dediler. Biz 10 hekim bulduk ve sunu organ indirgeyerek Van’ı yeğleme ettik ama duraksama edilecek tıpkı şey yok. Üste ben çok şanslı hissediyorum. Van halkı zaten haddinden fazla misafirperver, hastane çalışanları bambaşka. Halil Hocamı elhak anlatmama gerek namevcut” diye niteleyerek konuştu.

Share: