UZATMALI ÇAVUŞ FATİH KALKAN, OSMANİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

IRAK’ın kuzeyinde devam eden El Kilit Operasyonu’nda teröristlerle sâdır çatışmada martir olan Uzman Çavuş Fatih Koruyucu, memleketi Osmaniye’de son yolculuğuna uğurlandı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde, arama-tarama faaliyeti sırasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Uzatmalı Çavuş Fatih Kalkan, otama gördüğü hastanede şehit oldu. Koruyucu’ın şehadet haberi, Osmaniye Garnizon Başbuğ Yardımcısı Kaymakam İlkay Gül tarafından Mareşal Fevzi Fehmetmek Mahallesi’ndeki eşi Gül Kalkan’a ulaştı. Koruyucu’ın 3 mahiye Yaren isminde çocuğu olduğu, temel-babasının ise Malatya’da yaşadığı öğrenildi. Şahitlik haberinin peşi sıra Koruyucu’ın evine Türk bayrağı asıldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Fatih Kalkan’ın cenazesi öğle vakti saatlerinde helallik içerlemek üzere Müşir Fevzi Takip Etmek Mahallesi’nde ailesinin yaşadığı eve getirildi. Kalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutunu gören babası Yusuf Kalkan ve eşi Gül Koruyucu ile kardeşleri ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi daha sonradan törenin yapılacağı Asri Mezarlık Camii önündeki alana götürüldü. Törene, Karı ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı İsmail Ergüneş, Vali Erdinç Yılmaz, 39’uncu Mekanize Piyade Sancak Komutanı Tugay Kağan Tutucu, Şehremini Değer Esmer, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası şehit Kalkan’ın cenazesi, götürüldüğü Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları beyninde toprağa verildi.Share: