Sonuç an fen! Uğraş mağduru tenisçi kardeşler

Adana Tenis, Acı ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) eş çıktığı kavga mağduru Ukraynalı kardeşler önceki kupalarını aldı.

Ukrayna’nın Odesa şehrinde dinç ve kavga dolayısıyla ailesiyle gelişigüzel ülkesini ayrılmak zorunda kalan 14 yaşındaki Fedor Zalievsky, e-kez vasıtasıyla ATDSK’dan müzaheret istemiş, yazışmalar ve görüşmeler böylece ise geçtiğimiz mart ayında Adana’ya gelmişti. 42 yaşındaki bankacı annesi Julia ve 7 yaşındaki kız kardeşi Polina ile gelişigüzel Adana’ya yerleşen Ukraynalı zinde, alan topu kariyerini ATDSK’bile sürdürmeye başladı. Anne ve 2 çocuğuna Adana’üstelik sülale kiralandı, Türkiye’de habitat izni makbuz, geçici tanıtma kartı verildi.

Genç tenisçinin ülkesinde tenis oynayan kızkardeşi Polina üstelik ATDSK’daki yaz tenis okullarıyla gelişigüzel alan topu antrenmanlarına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Zalievsky kardeşlere Türkiye’deki turnuvalara katılımı üzere Türkiye Tenis Federasyonu’ndan ferdi sporcu lisansı üstelik çıkarıldı.

Uğraş mağduru tenisçi kardeşlerden Polina Zalievsky ATDSK’da yapılan 8-9-10 Gözyaşı Güz Kupası Tenis Turnuvası’nda turuncu topta, ağabeyi bile esasen Adana’de yapılan TTF’nin 16 Gözyaşı Güz Kupası’nda final oynadılar. Türkiye’dahi kariyerlerinin önceki kupalarını final oynayarak kayran Ukraynalı kardeşler, mutluluklarını anneleri Julia ve 3 aylığına Türkiye’ye mevrut 43 yaşındaki babaları Yevhenii ile paylaştılar. Polonya’da limanda müteharrik ve işini online adına sürdüren ağababa Zalievsky, “Cenk Ukrayna’da hepimizi, özellikle çocukları çok balaban etkiledi. Cenk ortamında e-nöbet gönderen oğlumun yardım talebine kıymet veren, bizleri seçme denk beklemeden kulüplerinde ağırlayarak, çocuklarımızın tenis kariyerlerinin sürmesini sağlayıcı ATDSK Başkanı Mürtefi Refah Zehir ve yönetimine, antrenörlere teşekkürname ederim. Onların desteğiyle çocuklarımız kariyerlerinin önceki kupalarını aldılar” dedi. Ukraynalı kardeşleri diledikleri büyüklüğünde kulüplerinde konuk edebileceklerini bildiren ATDSK Başkanı Büyük Zenginlik Zehir birlikte, “Kendilerine ferdi lisans çıkardık. Ukrayna’daki kulüpleriyle bağlantı kuramadığımız üzere Ukrayna Tenis Federasyonu’na abece yazarak, bu sporcuların lisanslarını almak istediğimizi de bildirdik. Bu gerçekleştiği takdirde iki cömert bizim sporcumuz kendisine tenis antrenmanlarını sürdürecekler. Kullanılmamış böke raketlerimizden ikisi birlikte onlar olacak” diyerek konuştu. – ADANA

Share: