Oğlunun, kocasını öldürmesine “sessiz mütezayit” eş üzere ağırlaştırılmış müebbet istendi

Adana’nın tarz Seyhan ilçesinde 14 yaşındaki oğlunun, kocasını öldürdüğü sırada “kavgaya engel olmadığı, keyif ve polis güçleri ekibine ince süre bilgelik vermediği” gerekçesiyle tutuklanan avrat üzerine “bilerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezaevi istemiyle dava açıldı.

Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evlerinde 16 Mayıs’ta, 14 yaşındaki üvey oğlu O.H. yoluyla Yücel C’nin öldürülmesiyle ilişkin tutuklu karısı E.C. üzerine hesaplı anket tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince akseptans edilen iddianamede, maznun E.C’nin önceki eşinden oğlu O.H. ve öldürülen Yücel C’nin bir evde yaşadıkları, görüngü haset de çift arasında ağız dalaşı çıktığı anlatıldı.

Yücel C’nin tartışma sırasında eşinde şiddet uyguladığı, kavgayı ayırmaya etkin O.H’ye ise küfrettiği iddianamede belirtildi.

O.H’nin uğraş sırasında elindeki yazboz tahtası parçası ve çekmeceyle Yücel C’yi kafasına vurarak öldürdüğü, bu tam yanı sıra olan annesi E.C’nin mecmu olayı görmesine karşın “kavgaya engel olmadığı, olayın ardından çokça ayrıntılı müddet polise ve esenlik görevlilerine ihbarda bulunmadığı, suçun gerçekleştiği sırada oğlunun eylemini kolaylaştırdığı ve Yücel C’nin ölümünün ardından sanıkların hangi yapacaklarına ilgili alay malay değişmeyen verdiği” dökme iddianamede, E.C’nin suça iştiraki dolayısıyla “bile bile katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Tutuklu E.C’nin yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Öte yandan, 14 yaşındaki vakfedilmiş O.H. hakkında ise “isteyerek kanlı” suçundan savcılıkça hazırlanan iddianamenin Adana Yavru Ağır Ukubet Mahkemesine gönderildiği bilgisine bile iddianamede meydan verildi.

Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde, Yücel C’nin 16 Mayıs’ta öldürülmesiyle ilgilendiren 14 yaşındaki üvey oğlu O.H. ve karısı E.C. tutuklanmıştı.

Share: