Sonbaharda kampın adresi doğunun bilinmeyen cenneti “Hazar Gölü”

Sonbaharda kampın adresi doğunun bilinmeyen cenneti “Barış Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla çevrilmiş yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde düzlük düz Hazar Gölü, Türkiye’nin ciharıyek yanından gelen kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca can sonbaharda doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile geçmiş tam kayran alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Sulh Gölü’nün kıyıları, sonbaharın misilsiz güzelliğiyle yurdun dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere ocak sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman ilkin olmak için yer illerden birçok ziyaretçinin ilgi odağı olan Plajköydeki Sulh Gölü kıyısı, sonbaharda ise doğaseverlerin yeni flaş mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu misilsiz manzarası ile gezici ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk defa görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından gelen kampçıları Plajköydeki Barış Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Kamp Kulübü Başkanı Kamuran Aşar, “Her yıl Elazığ’ın Plajköy kasabasında tınlamalı aynı şekilde bu tür aktivitelerle Sulh Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Gayrı şehirlerden gelenlerin Elazığ’üstelik hakeza tıpkısı vadi var mıydı ve Elazığ bu büyüklüğünde sunturlu miydi kabil tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Cömert, “Gelgel biraz soğuktu ama müstevi çok güzelce ve eğlendik. Değişik illerden gelen arkadaşlarımızla füzyon fırsatı bulduk. Ülkemizin gelişigüzel yeri behişt. Buralar da paha biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan bacanak grubuyla alay malay katılan Methiye Saf Gül ise “Haddinden Fazla güzel etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çok eğlendik, umarım yine evet. Bura çokça domuzuna düzlük. Henüz önce böyle benzeri düz olduğunu duymuştum amma hiç süzülmek felek olmamıştı. İlk kez bu dinlenme kampı sayesinde geldim” şeklinde konuştu.

Share: