Batman malumat: Batman Inanma Müdürlüğü ilişik hizmet binasının açılışı yapıldı

Batman İl Itimat Müdürlüğü munzam bakım binasının açılışı törenle yapıldı.

Kültür Mahallesinde yapımı tamamlanan ek hizmet binasının küşat töreninde konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, kullanılmamış binanın kente körpe olmasını diledi.

Canalp, “Buradaki ekleme hizmet binası teşkilatımızın hizmet kapasitesinin artırılmasında, Batmanlılara çokça henüz çalışkan asayiş hizmetinin verilmesinde mehabetli imkanlardan biri haline gelmiş durumda. Batman ve emniyetimiz amacıyla hoş olmasını diliyorum.” dedi.

İl Itimat Müdürü Köroğlu Kıraç de kısaca bir sene evvel belediyenin Atatürk Parkı’nın genişletilmesi ve vatandaşlara henüz ferah bakım sunulması amacıyla emniyetin yavru şubesi ve lojman binasını kendilerinden kâm ettiğini anlatarak, buna fiyat de güvenlik teşkilatına belediye aracılığıyla ekleme bakım binasının yapıldığını söyledi.

Kıraç, “Çokça uygun tıpkı değişmeyen oldu. Hem Atatürk Parkı genişledi ve insanlar orada şen bir dem alıyor hem tığ de buraya bir kaç idarehane arttırma ederek vatandaşımıza hizmet etme noktasında çok daha rahat ve iyicene benzeri ortamda çalışacağız. Belediyemize teşekkür ediyoruz. İnşallah elan pir hizmetler arz etmek için bu aynı sarrafiye olur.” diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra mülhak bakım binasının açılışı yapıldı.

Törene, Garnizon Komutanı Liva İhsan Kaplan, İl Uyanık Komutanı Kıdemli Albay Fakirlik Çılgın, İl Müftüsü Nihat Temel ve emniyet teşkilatı mensupları katıldı.

Share: